Jaka jest rola rejestratorki medycznej w systemie opieki zdrowotnej?

Jaka jest rola rejestratorki medycznej w systemie opieki zdrowotnej?
Spis treści
  1. Czym zajmuje się rejestratorka medyczna?
  2. Rejestratorka medyczna - praca możliwa już po kursie
Ochrona zdrowia nie mogłaby istnieć bez lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych – i co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Wiele osób zapomina jednak, że istotną rolę w systemie ochrony zdrowia odgrywają również rejestratorki medyczne. Czym dokładnie się zajmują i dlaczego ich praca jest tak istotna?

Czym zajmuje się rejestratorka medyczna?

Rejestratorka medyczna pełni ważną rolę w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania placówek medycznych, takich jak przychodnie, kliniki czy szpitale. Oprócz rejestracji pacjentów, którzy chcą zapisać się na konkretną wizytę lub zabieg w danej placówce, rejestratorka medyczna zarządza również danymi medycznymi pacjentów (czyli utrzymuje i aktualizuje dokumentację medyczną pacjentów) oraz koordynuje i zarządza kalendarzem wizyt i zabiegów. Ponadto rejestratorki medyczne odbierają telefony od pacjentów, udzielają informacji na temat wizyt i wyników badań, a także komunikują się z innymi członkami personelu medycznego, zapewniając tym samym sprawny obieg niezbędnych informacji. Zazwyczaj rejestratorki medyczne stanowią też wsparcie administracyjne danej placówki medycznej; zajmują się prowadzeniem korespondencji, wykonują różne zadania biurowe czy tworzą potrzebne raporty. Tym samym zakres obowiązków rejestratorki medycznej jest dość szeroki, a osoba pracująca na tym stanowisku powinna być zorganizowana, sumienna i komunikatywna, tak by zapewnić pacjentom jak najlepszą obsługę.

Rejestratorka medyczna - praca możliwa już po kursie

Osoby, które chciałyby pracować w ochronie zdrowia, a jednocześnie zajmować się kwestiami z zakresu obsługi pacjentów i administracji, mogą zatem spróbować swoich sił właśnie w zawodzie rejestratorki medycznej. Co istotne, praca na stanowisku rejestratorki medycznej jest możliwa już po ukończeniu kursu Rejestratorka medyczna, który znajduje się m.in. w ofercie Żaka. Osoby uczęszczające na zajęcia będą mogły nauczyć się wykonywania codziennych zadań związanych z prowadzeniem dokumentacji medycznej, komunikowania się z pacjentami (ich rodzinami) oraz pozostałymi członkami personelu medycznego, tworzenia sprawozdań finansowych i statystycznych, prowadzenia rozliczeń (co również często należy do obowiązków rejestratorki) czy tworzenia terminarza wizyt. Oprócz tego uczestnicy kursu uczą się również tworzenia i aktualizacji baz danych oraz kart pacjentów, a nawet poznają podstawy marketingu i promocji usług medycznych oraz uczą się świadczenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tym samym absolwenci są świetnie przygotowani do pracy w zawodzie rejestratorki medycznej i posiadają wszystkie niezbędne umiejętności, by móc podjąć zatrudnienie na tym stanowisku.

Absolwenci kursu Rejestratorka medyczna mogą szukać pracy w gabinetach lekarskich, specjalistycznych poradniach, klinikach, szpitalach, a także przychodniach i centrach medycznych. Zdobyte umiejętności mogą wykorzystać również w pracy administracyjnej w podmiotach, które tylko częściowo są związane z ochroną zdrowia – osoby, które ukończyły kurs, powinny bez przeszkód znaleźć zatrudnienie również w biurach firm.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty