Czy miękki materac będzie zdrowy dla Twojego kręgosłupa?

Czy miękki materac będzie zdrowy dla Twojego kręgosłupa?
Spis treści
  1. Czym się różnią materace twarde materace od miękkich?
  2. Czy istnieje materac, który jest miękki i zdrowy dla kręgosłupa?
  3. Zakup miękkiego materaca - przydatne wskazówki.

W świadomości wielu osób utarło się przekonanie, że tylko twardy materac pozwoli nam zadbać o nasz kręgosłup i naszą postawę. Użytkowanie bardziej miękkich (i dla niektórych o niebo wygodniejszych) modeli przyprawi nas o chroniczny ból pleców. Czy tak rzeczywiście jest? Przeczytajcie nasz krótki artykuł i przekonajcie się sami, czy to prawda, czy może jednak istnieje jakiś kompromis.

Czym się różnią materace twarde materace od miękkich?

Na to, jakże prozaiczne pytanie, odpowiedź jest bardziej skomplikowana, niż można by przypuszczać. Oprócz oczywistego faktu, że niektóre modele są bardziej puszyste od innych, które są z kolei bardziej twarde, główna różnica wynika ze sposobu ułożenia ciała i jego przylegania do powierzchni podłoża. Materace miękkie, przez fakt łatwiejszego odkształcania się pod wpływem przyłożonej siły mogą sprawiać, że kręgosłup pod wpływem ciężaru ciała, zagłębiając się w materiał, ułoży się w niekomfortowej pozycji, zmniejszając tym samym możliwości regeneracyjne dysków międzykręgowych. Z drugiej strony, modele, które są twardsze mają mniejszą powierzchnię podparcia, przez co część naczyń krwionośnych może gorzej funkcjonować i na przykład prowadzić do drętwienia nóg. Kolejną różnicą jest odmienna struktura materaca. Wiele miękkich modeli jest wykonanych z jednego bloku pianki, zaś te bardziej sztywne posiadają w swojej budowie sprężyny o zróżnicowanej twardości.

Czy istnieje materac, który jest miękki i zdrowy dla kręgosłupa?

Dobrą wiadomością, dla osób ceniących sobie wygodę i duży komfort snu, jest fakt, że istnieje kompromis, pomiędzy „niezdrowym” materacem miękkim, a „prozdrowotnym” materacem twardym. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, jak na przykład pianka termo-elastyczną, która pod wpływem nacisku wywieranego ciężarem ciała użytkownika oraz jego temperaturą doskonale dopasowuje się do jego budowy i zapewnia duży komfort odpoczynku. Oprócz tego, zastosowanie dużego zagęszczenia małych sprężyn kieszeniowych, czyli takich, które działają niezależnie od siebie, zapewnia dużo większą elastyczność punktową, która bezpośrednio przekłada się na wygodę użytkowania. Co ważne, takie rozwiązanie zwiększa podparcie kręgosłupa i tym samym łączy komfort materaca miękkiego i aspekt prozdrowotny materaca twardego, tworząc produkt, który zadowoli nawet najbardziej wytrawnego śpiocha.

czym-sie-roznia-materace-twarde-materace-od-miekkich.jpg

Zakup miękkiego materaca - przydatne wskazówki.

Zakup miękkiego materaca, łączącego prozdrowotne cechy materaca twardego może wiązać się z większym kosztem, niż przy kupnie standardowego modelu. Jest on jednak opłacalny, jeśli cierpimy na schorzenia kręgosłupa, jak np. rwa kulszowa lub po prosu cenimy sobie komfort i czas spędzony w łóżku. Jeśli zdecydujemy się przeznaczyć większą kwotę na tego typu zakup, warto zaznajomić się z ofertą firmy Hilding Anders. Jest to szwedzka firma, z rodzinnymi tradycjami, która bardzo wysoko ceni sobie jakość oferowanych produktów. Szczególnie wartym uwagi jest ich materac Hilding Makarena. Model ten posiada szereg rozwiązań technicznych znacząco zwiększających komfort użytkowania, a ponadto status wyrobu medycznego, którego właściwości prozdrowotne zostały udowodnione odpowiednie testy. Ponadto wykonawca zadbał o łatwość konserwacji produktu. Zatem w dobrej cenie otrzymujemy solidny wyrób, który posłuży nam przez długie lata i sprawi, że będziemy błogo spać spokojni o swój kręgosłup.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty