Zdrowie jest najważniejsze - zadbaj o nie właśnie teraz

Zdrowie jest najważniejsze - zadbaj o nie właśnie teraz
Spis treści
  1. Czym jest lampa Bioptron?
  2. Technika lampy Bioptron
  3. Zastosowanie lampy Bioptron

Nowy rok oznacza zazwyczaj nowe postanowienia i cele do realizacji. Jeśli wśród Twoich planów znalazła się troska o własny organizm, warto wdrożyć ten cel od pierwszego dnia roku. O zdrowie można zadbać na wiele sposobów. Skutecznym wsparciem będzie lampa Bioptron - urządzeniu o szerokim wachlarzu zastosowań.

Czym jest lampa Bioptron?

Produkt marki Zepter to urządzenie o przeznaczeniu medycznym. Od dawna stosowane jest w gabinetach kosmetycznych i klinikach urody, lecz z powodzeniem można użytkować je w zaciszu własnego domu. Działanie lampy opiera się na wytwarzaniu spolaryzowanego światła, które wykazuje wysoce lecznicze właściwości. Korzystanie z urządzenia jest niezwykle bezpieczne, a jednocześnie przynosi długofalowe rezultaty. To dlatego chętnie używane jest w sanatoriach i ośrodkach uzdrowiskowych, a coraz częściej także w domu.

Wykorzystanie promieni ultrafioletowych w leczeniu chorób skóry zostało nagrodzone Noblem jeszcze na początku XX wieku. Metoda lecznicza została rozpowszechniona, by ostatecznie przybrać formę lampy bioptronowej - jednego z najskuteczniejszych rozwiązań w nowoczesnej medycynie.

Technika lampy Bioptron

Nagrodzoną myśl szybko przekształcono w namacalny produkt. Efektem prac jest urządzenie, które jest zdolne wytwarzać promienie podobne do naturalnego światła słonecznego. Lampa Bioptron emituje wiązki światła spolaryzowanego, które oddziałują nie tylko na powierzchnię skóry, lecz wnikają również w jej głąb, stymulując komórki do pracy. Lampa wyposażona jest w wymienne filtry o różnych kolorach, które charakteryzują się różną długością fal.

Wiązki światła wykazują nieinwazyjne działanie lecznicze. Produkt jest bezpieczny, jednak nie mogą go używać kobiety w trzecim trymestrze ciąży, jak również osoby z rozrusznikiem serca. Osoby zmagające się z chorobą nowotworową także powinny zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem lampy. W każdym pozostałym przypadku użytkowanie urządzenia jest w pełni bezpieczne, również dla dzieci.

Zastosowanie lampy Bioptron

Wszechstronność tego urządzenia przyczyniła się do jego popularności. Obecnie lampa Bioptron stosowana jest na większość schorzeń i problemów skórnych, ponieważ jej głównym zadaniem jest przyspieszenie procesu gojenia się wszelkich ran. Można ją zatem używać w leczeniu trądziku, opryszczki czy łuszczycy, jak również w przypadku ran powstałych w wyniku rozcięć, stłuczeń czy otarć. Lampa znakomicie wspiera proces gojenia się odleżyn i owrzodzeń, regenerując uszkodzony naskórek.

Lampa Bioptron ma swoje zastosowanie w reumatologii oraz fizjoterapii. Światło spolaryzowane znakomicie wspiera proces odnowy zwyrodnień stawów, w tym także przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów czy artrozę. W leczeniu fizjoterapeutycznym doskonale leczy bóle mięśniowe, urazy mięśniowo-szkieletowe czy blizny. Lampa znalazła swoje zastosowanie także w medycynie sportowej, w leczeniu ran pourazowych i pooperacyjnych, a także w dermatologii.

Partnerem materiału jest MisjaZdrowia.pl - Twoja lampa Zepter Bioptron.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty