Zalety telemedycyny

Zalety telemedycyny
Spis treści
  1. Konsultacja lekarska online
  2. Telemedycyna a klasyczny kontakt z lekarzem
  3. Dlaczego warto wybrać konsultację lekarską online?

Potrzebujesz szybkiej porady lekarza specjalisty, a nie możesz ruszyć się z domu, nie masz skierowania od lekarza rodzinnego, najbliższe terminy dostępne są dopiero za kilka dni? Z pomocą przychodzi telemedycyna. Zobacz, dlaczego warto z niej skorzystać.

 

Konsultacja lekarska online

Każdego z nas spotkała z pewnością nie raz sytuacja, gdy pilnie musiał skorzystać z porady lekarza, jednak nie miał takiej możliwości. Klasyczna wizyta u specjalisty wymaga skierowania, zaplecza finansowego, oczekiwania w kolejce i nierzadko wyjazdu do innego miasta. Dzięki telemedycynie kontakt z lekarzem możesz mieć już za kilkanaście minut. Podczas takiej konsultacji specjalista nie tylko udzieli Ci niezbędnych informacji i dyspozycji, ale także wystawi zwolnienie lekarskie online bądź skieruje na odpowiednie badania w celu dalszej diagnostyki. Oszczędzasz w ten sposób czas poświęcony na dojazdy, pieniądze oraz stres związany z oczekiwaniem na wizytę.

Telemedycyna a klasyczny kontakt z lekarzem

Konsultacja lekarska online opiera się głównie na zasadzie pogłębionego wywiadu z pacjentem. Lekarz ma też wgląd do naszej elektronicznej dokumentacji medycznej. Telemedycyna jest doskonałą alternatywą dla klasycznej wizyty w gabinecie oraz jej uzupełnieniem. Nie każda sytuacja wymaga bowiem organoleptycznego badania przez lekarza specjalistę. Porada lekarza online sprawdza się na przykład, gdy skończyły nam się lekarstwa, a nie mamy kolejnej recepty. Podczas teleporady specjalista może „od ręki” wypisać receptę, którą będziemy mogli zrealizować w każdej aptece po podaniu kodu i numeru PESEL.

Telemedycyna przychodzi na ratunek, gdy złe samopoczucie, ból i choroba uniemożliwiają nam wykonywanie pracy. Lekarz ma bowiem prawo – jeśli istnieją wskazania medyczne – wypisać elektroniczne zwolnienie lekarskie. Dzięki temu nie musimy wychodzić z domu i narażać się na kontakt z innymi chorymi, np. w ośrodku zdrowia. Lekarz po dokładnym wywiadzie może także zalecić dalszą diagnostykę i wystawić skierowanie na badania lub zabiegi. Większość spraw, które załatwiamy w gabinecie lekarskim, można rozwiązać dzięki telemedycynie. Wystarczy minuta, aby umówić wizytę u wybranego specjalisty.

Dlaczego warto wybrać konsultację lekarską online?

Porada lekarska online to przede wszystkim oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy. Jest to także wygodne rozwiązanie. Aby skorzystać z porady specjalisty, nie musimy bowiem nawet wychodzić z domu. Do dyspozycji pacjentów jest ponad 400 lekarzy z 20 specjalizacji, którzy dostępni są także w nocy, w niedziele i święta. Aby skorzystać z porady, nie potrzeba skierowania.

Konsultacja online jest tańsza niż klasyczna wizyta w gabinecie lekarskim. Nie wymaga też karkołomnej logistyki, np. gdy jesteśmy sami w domu i nie mamy z kim zostawić dziecka bądź złe samopoczucie uniemożliwia nam dotarcie do lekarza. Pozwala również na awaryjne zdobycie recepty na kończące się leki, dzięki czemu unikniemy stresu, że zabraknie nam kolejnej dawki. Jeśli więc Twój stan nie wymaga fizycznej wizyty u lekarza, postaw na telemedycynę.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty