Oczyszczacz powietrza - czy warto zainwestować?

Oczyszczacz powietrza - czy warto zainwestować?
Spis treści
  1. Oczyszczacze powietrza - czy to się opłaca?
  2. Jak wybrać wydajny oczyszcza powietrza?

Jakość powietrza ma kluczowe znaczenie  zarówno w kontekście komfortu, jak i zdrowia. Wiele osób unika wychodzenia na zewnątrz w okresach wysokiego stężenia tzw. pyłów zawieszonych. Problem w tym, że zanieczyszczone powietrze i tak dostaje się do mieszkań. Dlatego oczyszczacze powietrza cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Oczyszczacze powietrza - czy to się opłaca?

Pytanie o opłacalność inwestycji w oczyszczacz powietrza często pojawia się w kontekście kosztów. Średnia cena urządzeń waha się w granicach 1500-2000 zł. To spory wydatek, który trzeba dokładnie przemyśleć. Można jednak wskazać co najmniej kilka zalet będących argumentami za taką inwestycją.

  • Możliwość oddychania świeżym powietrzem

To główna korzyść wynikająca z zakupu oczyszczacza powietrza. Sprawnie i wydajnie działające urządzenie potrafi usunąć zanieczyszczenia – począwszy od drobnoustrojów, a skończywszy na pyłach zawieszonych.

Dzięki oczyszczaczowi powietrze w mieszkaniu ulega wyraźniej poprawie. Oddycha się zdecydowanie łatwiej i przyjemniej. Ma to ogromne znaczenie nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. Oczyszczacz ulokowany w sypialni pozwala na utrzymanie czystości powietrza – wpływa to korzystnie na komfort snu.

  • Możliwość usunięcia kurzu, roztoczy, bakterii

Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji pozwala zneutralizować kurz, bakterie czy elektrosmogu. Jony ujemne emitowane przez urządzenie stykają się z jonami dodatnimi przyciągającymi zanieczyszczenia, dzięki czemu dochodzi do ich opadania na podłogę. Pozwala to uniknąć wdychania, minimalizując np. ryzyko alergii czy podrażnień układu oddechowego.

Jak wybrać wydajny oczyszcza powietrza?

Zastanawiasz się, czy inwestycja w oczyszczacz powietrza jest faktycznie opłacalna? Warto zdecydować się na taki zakup – pod warunkiem, że z rozwagą  podejdziesz do wyboru odpowiedniego modelu. Urządzenia różnią się między sobą nie tylko ceną, ale przede wszystkim efektywnością. Na co zatem zwrócić uwagę?

  • Wydajność

Poprzez wydajność należy rozumieć ilość czystego powietrza, które w ciągu 1 godziny jest emitowane do pomieszczenia. Dobre oczyszczacze są w stanie w tym czasie przefiltrować całą objętość pomieszczenia nawet czterokrotnie.

  • Rodzaj filtra

Dużą efektywnością wyróżniają się nowoczesne urządzenia, w których zastosowano innowacyjne systemy filtrowania. Składają się nie tylko z kilku różnych warstw, ale także mają wbudowaną komorę TSS pozwalającą na spalanie zanieczyszczeń obecnych w powietrzu.

  • Poziom hałasu

W związku z tym, że oczyszczasz powietrza często będzie pracował także w nocy, istotną rolę odgrywa poziom generowanego hałasu. Zalecane są modele, których głośność oscyluje wokół 50-60 dB. Dobrym rozwiązaniem są też urządzenia z funkcją trybu nocnego.

W dobie dużego zagrożenia smogiem, oczyszczacz powietrza będzie dobrą inwestycją. Wydajne urządzenie pozwoli uniknąć szkodliwych zanieczyszczeń, które z zewnątrz docierają do mieszkania.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty