Kurze łapki - czy są na nie skuteczne nieinwazyjne sposoby?

Kurze łapki - czy są na nie skuteczne nieinwazyjne sposoby?
Spis treści
  1. Kurze łapki - dlaczego powstają?
  2. Skuteczne nieinwazyjne sposoby na wygładzenie kurzych łapek
  3. Jaki krem pod oczy wybrać?

Kurze łapki - dlaczego powstają?

Zmarszczki w kącikach oczu pojawiają się dość szybko i trudno się przed nimi uchronić. Nie dość, że skóra wokół oczu jest cienka, zwłaszcza u kobiet, to jest w niej mało gruczołów łojowych i elastyny oraz kolagenu. A to powoduje, że skóra koło oczu ma tendencję do utraty jędrności i wiotczenia. Przyczyn powstawania kurzych łapek jest jednak więcej. Jeśli często śmiejesz się i mrużysz oczy na słońcu, to niestety przyczyniasz się do tego, że kurze łapki szybciej zagoszczą na Twojej twarzy. Bogata mimika pogłębia też takie zmarszczki, jednak z drugiej strony, uruchamiając odpowiednie mięśnie podczas wykonywania ćwiczeń z repertuaru jogi twarzy, można je wygładzić. 

Powstawaniu kurzych łapek bardzo sprzyja opalanie się, więc pamiętaj o tym, by latem na twarz stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym – i to nie tylko wtedy, gdy wybierasz się na plażę. O ochronie przeciwsłonecznej dobrze będzie pomyśleć także podczas innych pór roku, ponieważ szkodliwe promieniowanie zagraża nam również wtedy, gdy jest pochmurnie i zimno. Oprócz tego pamiętaj, że gruba warstwa codziennego makijażu raczej nie będzie sprzyjać zachowaniu gładkiej skóry wokół oczu, zwłaszcza jeśli podczas pozbywania się tuszu i cieni z powiek, będziesz intensywnie pocierać skórę. Łatwo ją rozciągnąć! Jeżeli chcesz uniknąć głębokich zmarszczek koło oczu, musisz też wiedzieć, że powoduje je niedostateczne nawilżenie i niedotlenienie skóry. Nie bez znaczenia jest także dieta!

Skuteczne nieinwazyjne sposoby na wygładzenie kurzych łapek

Oprócz wspomnianej wyżej ochrony przeciwsłonecznej, ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody i dbanie o swoją dietę. Jeśli zaczniesz unikać soli, prawdopodobnie nie będziesz narzekać na opuchliznę wokół oczu, która podkreśla zmarszczki. Miej na względzie także to, jak ważny jest demakijaż oczu. Stosuj produkty przeznaczone właśnie do tego celu, uwzględniające Twoje potrzeby. Jeśli łatwo jest podrażnić Twoją skórę wokół oczu, wybierz kosmetyk dla alergików. Podrażniona, przesuszona skóra szybciej się starzeje! Czy masz unikać uśmiechania się? To może być trudne. Warto natomiast pomyśleć o jodze twarzy, dzięki której skóra wokół oczu będzie gładsza.

Koniecznie pomyśl też o kremie pod oczy. Taki produkt jest Ci niezbędny, jeżeli chcesz opóźnić moment, w którym na Twojej twarzy pojawią się pierwsze kurze łapki. Taki kosmetyk pomaga także zredukować istniejące już zmarszczki koło oczu!

Jaki krem pod oczy wybrać?

Do skutecznej walki z kurzymi łapkami w okolicy oczu szczególnie przysłużą się kremy utrzymujące wysoki poziom nawilżenia i poprawiające elastyczność skóry. Składniki kremów i innych preparatów pod oczy, które sprawdzają się w działaniu przeciwstarzeniowym, to między innymi oksydanty, np. witamina C, a także kwas hialuronowy, kofeina, PCA miedzi i wapń. Nakładanie kremu pod oczy warto połączyć z delikatnym masażem pobudzającym mikrokrążenie i przeciwdziałającym utracie jędrności skóry. Dobry krem nie tylko zniweluje kurze łapki, ale również rozświetli skórę wokół oczu.

Ocena artykułu

5
 
(0)
4
 
(0)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
0 z 0 głosów

0%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty