wynik rezonansu magnetycznego głowy

Na czym polegają różne badania
babulenka
Nowy użytkownik

wynik rezonansu magnetycznego głowy

Post autor: babulenka » 27 lipca 2016, 16:10

Witam
Bardzo proszę Osoby orientujące się, co tak naprawdę oznacza taki opis MR głowy:
Początek pominę, gdyż nie ma tu żadnych zmian.
Ale zaniepokoiło mnie ostatnie zdanie:

... Szersza przestrzeń podpajęczynówkowa na sklepistościach półkul mózgowych płatów czołowych i skroniowych - lokalny zanik korowy.

Co właściwie oznacza taki opis?Jakie problemy w funkcjonowaniu mogą być skutkiem tego stanu? Czy można nim wytłumaczyć trudnością z koncentracją, pamięcią, funkcjami poznawczymi generalnie, jeszcze czymś innym?
Czym są wymienione części mózgu-czy konkretnie za jakieś obszary funkcjonowania?

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE POSTY
POZDRAWIAM
babulenka

starla
Nowy użytkownik

Re: wynik rezonansu magnetycznego głowy

Post autor: starla » 28 września 2016, 12:04

Powinnaś skonsultować się z lekarzem, on będzie wiedział najlepiej co taki wynik oznacza. Ja głównie dlatego jak mam do wykonanie badanie tego typu to zapisuję się tutaj http://www.rexmedica.pl/promocje, po badaniu mam zapewnioną bezpłatną konsultację u specjalisty który rozwiewa wszystkie wątpliwości (czy jest ok, czy konieczne jest leczenie i dalsze wizyty u specjalistów).

Basiczek
Nowy użytkownik

Post autor: Basiczek » 12 grudnia 2016, 06:17

Myślę, że taki wynik powinien skomentować i opisać lekarz, który je wykonywał. Jeśli tego nie zrobił, to powinien Ci to wytłumaczyć lekarz, który dał Ci skierowanie.Jeśli i tego mieć nie możesz, to mogę Ci polecić specjalistę neurologa Dr Piotra Ślifirczyka. Ten lekarz ma same dobre opinie na ZdrowyLekarz i ma duże doświadczenie. Kontakt znajdziesz na https://warszawaneurolog.pl/

Karol12k
Nowy użytkownik

Post autor: Karol12k » 30 grudnia 2016, 20:33

ja raz miałem i bardzo mnie bolało

ODPOWIEDZ