Wszawica u dzieci

Tu poruszaj tematy, których nie znalazłeś w naszym Forum
agatani
Nowy użytkownik

Wszawica u dzieci

Post autor: agatani » 08 marca 2005, 20:33

Witam,
Moja córeczka drugi raz w ciągu trzech miesięcy dostała wszawicy. Może ktoś z Was wie, czy pies może być nosicielem wszawicy. Teoretycznie wiem, że nie ale może się mylę... Córeczka chodzi do szkoły i pewnie to tam znajduje się źródło zakażenia - ale ja sprawdzam już wszelkie możliwe drogi zakażenia... :dogeys:
agata

Sajeczka
Nowy użytkownik

Re: Wszawica u dzieci

Post autor: Sajeczka » 13 września 2019, 17:09

Być możne w szkole nikt nie chce się przyznać, że ma taki problem. Może tez inni rodzice jeszcze tego nie zauważyli. Warto porozmawiać z wychowawcą klasy i poprosić o to, żeby wszystkie dzieci przeleczyć jednego dnia. Podobnie powinno się profilaktycznie zrobić w rodzinach dzieci, które mają wszy. Potem trzeba dokładnie posprzątać mieszkanie, pościel, ubrania... Najszybciej zadziała Pipi Nitolic, bo po jednym zastosowaniu zniszczy i wszy i gnidy. Po naniesieniu na głowę i włosy preparat szybko i równomiernie rozprzestrzenia się szczelnie pokrywając pasożyty. W ten sposób odcina dostęp powietrza do aparatu oddechowego wszy, szybko je eliminując. Pipi NITOLIC zwalcza też gnidy poprzez osuszenie ich i odcięcie dostępu powietrza do ich układu oddechowego.

ODPOWIEDZ