ból nóg

Co to za choroba, jak się ją leczy...
ksymka
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 marca 2018, 21:15

ból nóg

Post autor: ksymka » 29 marca 2018, 21:22

Dzień dobry. Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo już nie mam siły a czas mnie goni, bo w lipcu muszę być okazem zdrowia. Od wakacji mam problem z nogami. Trudno jest to opisać, po prostu mnie bolą. Czuje jakbym miała wiecznie zmęczone nogi, jakbym przebiegła maraton. Wieczorem kładę się spać jakbym przeszła nie wiadomo ile kilometrów a rano budzę się i jest to samo. A im więcej chodzę tym gorzej. Jeśli siedzę w domu, nigdzie nie wychodzę a nawet jeśli są to niewielkie dystanse to ich nie czuje, albo niewiele. Z kolei im dłużej chodzę tym ból się nasila i promieniuje mi jakby do kolan, nie wiem, wtedy nie jestem w stanie iść. Muszę stanąć, albo usiąść i wtedy jest trochę lepiej. Przejdę kawałek i znowu to samo. A ja nigdy nie miałam problemu z nogami, dużo chodziłam, biegałam, chodziłam na zumbę. W tej chwili nie robię nic, i ograniczyłam chodzenie do minimum. Nogi nie puchną.

Problem zaczął się ok. 8 miesięcy temu, kiedy wróciłam z zagranicy gdzie pracowałam przy zbiorach. Byłam tam miesiąc, praca stojąca, więc nogi dawały o sobie znać, ale tak normalnie. Po powrocie ból nóg pojawiał się co jakiś czas, raz mnie zaczęły boleć w schronisku jak byłam na spacerze z psami, że nie umiałam wrócić, drugi raz gdy wracałam do domu. W tamtym okresie brałam antykoncepcję – Nuvaring a potem zmieniłam, bo było podejrzenie, że to przez nie mnie bolą nogi, na Vibin, które i tak ostatecznie odstawiłam. Również w tym czasie zaczęła mnie boleć szczęka przez ósemkę i przestałam jeść ryby, bo byłam i jestem diecie wegetariańskiej, tylko wcześniej jadłam ryby. A wegetarianką jestem od ponad 3 lat, może 4. Moment w którym nogi zaczęłam czuć codziennie, zaczęły mnie boleć non stop to okolice grudnia. Chodziłam wtedy na jogę, przestałam i się pojawił codzienny ból, który jest do teraz. I dodatkowo ok. miesiąc temu pojawił mi się zakwas na prawej ręce po wysiłku, że miałam problem z podniesieniem jej do góry i od tamtej pory dalej do końca nie jest dobrze.

Pierwsze badania jakie miałam to była morfologia, która wyszła ok i lekarz rodzinny przypuszczał, że być może jest to chromanie przestankowe. Ortopedo-chirurg stwierdził, że być może jest to wina antykoncepcji i podejrzewał zakrzepy. Badanie Dopplera żył i tętnic nic nie wniosły, wszystko piękne i drożne. Lekarz, który robił mi Dopplera tętnic powiedział, że to być może ból nóg jest od kręgosłupa, że na jakiś nerw coś uciska albo awitaminoza więc zrobiłam zdjęcie rtg odcinka L-S z którego wyszło, że mam pogłębioną lordozę, ale mam ją od dawna, tylko ze się pogłębia. Z racji tego, że nie jem mięsa, a ostatnio jem więcej posiłków wegańskich niż wegetariańskich zrobiłam badania krwi pod kontem wegetarianizmu, białko, witamina B12, witamina D itp. I wyszło ok., chyba. 15 kwietnia mam rezonans magnetyczny odcinka L-S. I nie wiem co robić dalej, pomocy.. Ratujcie. Co może powodować ten ból?

Mam 22 lata.

deki
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 20:08

Re: ból nóg

Post autor: deki » 19 kwietnia 2018, 21:19

Jeżeli niepokojąco bolą Cię nogi skontaktuj się z lekarzem. Ja nie lubię chodzić do przychodni więc stawiam na wizyty domowe. Na stronie lekarzobok można umówić się na wizytę np na terenie Warszawy to mega wygodne i szybkie bo od momentu wysłania formularza lekarz zjawi się w 60 minut :)

karolcia
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 września 2017, 18:52

Re: ból nóg

Post autor: karolcia » 22 października 2018, 13:33

Na uporczywy ból nóg możesz wypróbować preparat stop ból, sprawdza się zarówno przy bólach mięśni, stawów, jak i przy problemach żylnych, więc myślę, że pomoże także na Twoje dolegliwości. Pozdrawiam i życzę zdrowia :)

Syllwesrt
Nowy użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 07 listopada 2018, 07:22

Re: ból nóg

Post autor: Syllwesrt » 07 listopada 2018, 08:00

Myślę, że najlepiej to będzie jak wybierzesz się do lekarza, a jesli wystarczy wg Ciebie konsultacja to bez wychodzenia z domu, możesz skorzystać z Wideo konsultacji z Lekarzem przez lekarzObok.pl wystarczy że masz wtyczkę Skype (jak nie masz to szybko zainstalujesz) rejestruje się tylko wizytę i czeka potem.

renatamierzejewska
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 11:21

Re: ból nóg

Post autor: renatamierzejewska » 16 stycznia 2019, 11:22

Od pracy siedzącej częstot tak jest

ODPOWIEDZ