Czy badałyście się na cytomegalię

Wszystko o ciąży, porodzie i połogu.
kajeks
Nowy użytkownik

Post autor: kajeks » 19 maja 2017, 09:52

Cześć dziewczyny. Mam pyhtanie czy wykonywałyście w ciazy badanie na cytomegalię? Mi lekarz zasugeorwał, że mogłabym sobie takie badanie zrobić. Jednak nie wiem czy warto czy nie....

chence
Nowy użytkownik

Re: Czy badałyście się na cytomegalię

Post autor: chence » 19 maja 2017, 13:14

Zdecydowanie warto! Nie wiem czy o tym czytałaś ale cytomegalia może byc bardzo niebezpieczna dla maluszka. I przejść na niego. Wrodzona cytomegalia powoduje wiele wad. Na zdrowiu malucha nie ma co oszczędzać. Szczególnie,że test jest bardzo prosty, można sobie go zamówić bezpośrednio do domu:
https://drwenerolog.pl/produkt/test-cytomegalia/

Nie jest to również jakiś wielki koszt.....

medika
Nowy użytkownik

Re: Czy badałyście się na cytomegalię

Post autor: medika » 01 czerwca 2017, 08:45

Warto robi wszystkie badania, zwłaszcza takie które sugeruje sam lekarz! potem będziesz żałować..

AvesRober
Nowy użytkownik

Post autor: AvesRober » 25 sierpnia 2019, 12:29

Hej, mam małe pytanko.

Myślałem, by się wreszcie skusić na mod LU i dokładnie przeczytałem opis na co się porywam. Średnio podoba mi się jedna kwestia, mianowicie balans energii statków i broni - zdecydowanie za szybko się wypalają jak na mój gust.

Wiecie może czy jest możliwość takiego zmodyfikowania plików moda, by zwiększyć regenerację energii lub zmniejszyć jej pobór w broniach?
Ewentualnie czy jest jakiś addon do LU, który już to zrobił?
Próbowałem szukać, ale nic nie znalazłem.

Jestem starym wyjadaczem XRM, balans energii zawsze mi odpowiadał w nim ale po tylu latach chciałbym spróbować wreszcie czegoś nowego.
Jednak kwestia energii, którą poruszyłem jest dla mnie najistotniejsza.

Założyłem podobny temat na forum ang, ale może rodacy byliby mi w stanie też coś podpowiedzieć. Każde info będzie dla mnie cenne.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję

AvesRober
Nowy użytkownik

Post autor: AvesRober » 08 września 2019, 16:02

Witam wszystkich serdecznie

Zwracam się do was z poważną sprawą.
Do tej pory grywam na mocno zmodyfikowanej wersji X3TC ale po wyjściu Albion Prelude zastanawiałem się poważnie nad zmianą gry. Jak widać, zwlekałem do tej pory

Jak wyszło X3TC a grałem jeszcze w Reunion to napisałem podobny tutaj temat i historia się powtórzy:

Czy opłaca się przechodzić z TC na AP?
Czy AP oferuje tak znakomite rozwiązania i dodatki oraz jest tak idealnie zoptymalizowane, że deklasuje ciężko zmodyfikowanego TC XRM, Improved Races itd? Jakie są największe różnice między contentem jednej gry a drugiej?
Wiem, że lwia część większych modów do TC działa także w AP, jednak nie jestem przekonany do całkowitej zmiany gry jeśli najpoważniejszych różnic jest naprawdę niewiele.
Co o tym sądzicie?

ODPOWIEDZ