Zakrzepica w ciąży

Wszystko o ciąży, porodzie i połogu.
hirna
Nowy użytkownik

Zakrzepica w ciąży

Post autor: hirna » 31 maja 2016, 21:41

Dobry wieczór,
czy któraś z Was choruje na zakrzepica? Jestem zaskoczona, ponieważ właśnie przeczytałam artykuł http://badaniaprenatalne.pl/zakrzepica_w_ciazy/ mówiący o podwyższonym ryzyku występowania zakrzepów w ciąży..

ragana150
Nowy użytkownik

Re: Zakrzepica w ciąży

Post autor: ragana150 » 01 listopada 2016, 19:14

Tak, jest to możliwe, szczególnie jeśli ma się obciążony wywiad tj. zakrzepica w rodzinie lub choroba krwi charakteryzująca się problemami krzepnięcia. U mnie problem wyhaczył ginekolog. Byłam przed pierwszą ciążą, ginekologowi coś się nie podobało w moich żyłach i zalecił mi konsultację u chirurga naczyniowego. Problem był na tyle szybko uchwycony, że mogłam poddać się jeszcze zabiegowi nieinwazyjnemu i potem było ok.

Z doświadczenia wiem, że ciężarne z zakrzepicą biorą w czasie trwania całej ciąży zastrzyki fragmin itp.
Jeśli w czasie ciąży pojawią się u Was problemy z żylakami, albo lekarz podczas usg zauważy coś niepokojącego to serio- nie bagatelizujcie tego!

Jak coś to piszcie na priv. Na terenie Krakowa mogę polecić dobrych speców, swoje już przeszłam...

Anita80
Nowy użytkownik

Re: Zakrzepica w ciąży

Post autor: Anita80 » 19 stycznia 2018, 21:30

Polecam zajrzeć Ci na stronę Euroimmundna.pl - znajdziesz tam wiele cennych informacji, również na temat zakeprzicy w ciąży oraz szereg zalecanych badań. Ja osobiście myślę, aby przed ciążą wykonać to badanie http://www.euroimmundna.pl/hpv . Może ktoś z was już z niego korzystał? Będę wdziędzna za odpowiedź, niestety objawy i skutki tego wirusa są straszne.

Warnerjer
Nowy użytkownik

Zakrzepica w ciazy

Post autor: Warnerjer » 12 stycznia 2019, 15:46

To ja cofne sie do watku-co do sluzu w ciazy.
Czy ktoras z was miala sluz mleczny lekko zoltawy?

ODPOWIEDZ