Bolące biodro, ortopeda. Czy jest jakaś szansa? - Co robić?

Co to za choroba, jak się ją leczy...
Gosiak
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 12:54

Re: Bolące biodro, ortopeda. Czy jest jakaś szansa? - Co robić?

Post autor: Gosiak » 18 września 2016, 19:04

Mojej mamie groziła operacja. Nie wyraziła zgody i okazało się, że wcale nie pożałowała tej decyzji. Mimo zaawansowanego stadium, udało się znaleźć dobry lek na choroby stawów, preparat Synvisc doradził nam to prywatny ortopeda, do którego jeździła na zastrzyki. Po dwóch nieinwazyjnych zabiegach poprawa jest naprawdę znaczna.

KuCHarrr
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 16 września 2016, 19:44

Re: Bolące biodro, ortopeda. Czy jest jakaś szansa? - Co robić?

Post autor: KuCHarrr » 07 października 2016, 18:02

Warto dbać o stawy biodrowe poprzez utrzymywanie prawidłowej masy ciała, regularną aktywność fizyczną, zawsze poprzedzaną rozgrzewką oraz odpowiednią dietę, bogatą w białko, wapń i witaminy (szczególnie witamina D). Należy unikać dyscyplin sportowych, do uprawiania których nie jesteśmy odpowiednio przygotowani. Ważne jest bezpieczeństwo za kierownicą. Duża część urazów stawu biodrowego to wynik wypadków komunikacyjnych.
Upadki, silne uderzenia, ale także chodzenie po nierównych powierzchniach doprowadzić mogą do urazów, których leczenie bywa trudne i czasochłonne.
Aby zapobiegać czynnościowym zaburzeniom stawu biodrowego, należy zarówno staw jak i otaczające go mięśnie odpowiednio rozciągać, aby przywrócić tkankom możliwą elastyczność. Dotyczy to zwłaszcza osób z już stwierdzonych chorobami układu ruchu. Choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa wymaga ciągłej pracy nad wzmocnieniem gorsetu mięśniowego, który stanowi naturalną ochronę stawów przed nadmiernym przeciążeniem.
Osoby mające skłonność do problemów z biodrami powinny unikać sportów obciążających te stawy, tj.: bieganie, skakanie czy gry zespołowe. Jeśli w trakcie pracy muszą długo stać lub siedzieć, powinny często zmieniać pozycję oraz starać się obciążać obie nogi tak samo.
Miłość nie zaz­drości, nie szu­ka pok­lasku, nie uno­si się pychą

Aga89
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 01 czerwca 2016, 13:50

Re: Bolące biodro, ortopeda. Czy jest jakaś szansa? - Co robić?

Post autor: Aga89 » 14 listopada 2016, 12:07

Zgadzam się tutaj całkowicie z moim przedmówcą. Odpowiednia dieta jest przecież tak bardzo kluczowa a wiele osób nie zdaje sobie z tego kompletnie sprawę. Dlatego też uważam że najpierw warto jest na ten temat co nie co poczytać. Bardzo wiele informacji na temat witamina d3 znajdziemy na stronie internetowej http://www.vitrumd3.pl/ Gdzie opisane jest dokładnie co to jest witamina d3, jakie jest jej odpowiednie dawkowanie oraz ile dobrego może sprawić w ochronie naszego zdrowia. Ważne jest aby już od młodych lat jak tylko mamy na to wpływ stosować ten suplement. Potem na stare lata unikniemy tak przykrych chorób jak nowotwory, choroby serca a także wiele innych śmiertelnych dolegliwości. Oczywiście konsultacja u lekarza jest jak najbardziej wskazana. Wiadomo że musi to wszystko ocenić fachowiec, jednak założę się że powie Ci to samo co tutaj przeczytałaś. Ktoś z Was już regularnie zażywa witaminę d3 ? Jeśli tak to dajcie znać w komentarzach. Wasze opinie na pewno przydarzą się innym. Zapraszam wszystkich do wspólnej dyskusji na ten temat.

sudnet
Nowy użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 27 maja 2019, 16:38

Re: Bolące biodro, ortopeda. Czy jest jakaś szansa? - Co robić?

Post autor: sudnet » 12 lipca 2019, 10:10

Na wszystko znajdzie się lekarstwo, ale trzeba trafić na dobrego specjalistę, ortopeda Warszawa http://znanyortopeda.pl/ właśnie nim jest, korzystałam z jego usług wiele razy i jestem zadowolona

ODPOWIEDZ