Prawdopodobnie garb żebrowy

Co to za choroba, jak się ją leczy...
kontestator
Nowy użytkownik

Prawdopodobnie garb żebrowy

Post autor: kontestator » 22 lipca 2012, 03:10

Szanowni Państwo,

Zwracam się do Państwa z uprzejmym zapytaniem odnośnie mej wady postawy. Jest nią najpewniej powstały w wyniku skoliozy (która raczej samoistnie ustąpiła trzy lala temu, co potwierdził lekarz) garb żebrowy przedni i tylni - deformacja klatki piersiowej (wyraźnie odstająca lewa jej część i wyraźnie zapadnięta prawa), jak i łopatek (odstająca prawa łopatka i być może trochę zapadnięta lewa)oraz wyraźna asymetria barków. Są to moje subiektywne oceny - jakieś dwa lata temu ortopeda stwierdził, że wada moja wyglądała "źle", lecz w sześć miesięcy przy pomocy odpowiednich, samodzielnie wykonywanych ćwiczeń korekcyjnych, niezwiązanych z basenem, miała całkowicie zniknąć (podkreślę, iż nie chodziło wtedy o jej zamaskowanie przyrostem masy mięśniowej). Niestety sprawy w tej kwestii potoczyły się też "źle". Powiem tak, z pewnych przyczyn w zasadzie nigdy nie odsłaniam przed innymi mojego ciała (poza lekarzami)i w związku z tym nie miałem pod tym względem wielkiej motywacji do ćwiczeń, tym bardziej że ta moja wada, jednak zauważalna spod ubrania, mimo wszystko nie rzuca się jakość wyraźnie w oczy (nigdy nie spotkałem się z reakcją werbalną związaną z mą wadą). Od niedawna jestem i postanowiłem coś z moja wadą zrobić. Ćwiczę się codziennie od trzech miesięcy według wskazań ortopedy (który jeszcze rok temu oznajmił telefonicznie, że taką wadę można w moim przypadku całkowicie usunąć, bez konieczności maskowania jej
mięśniami), a w zasadzie to dwa razy intensywniej. Na pewno w przeciągu tych dwóch lat nie nastąpiło jakieś widoczne pogorszenie, zaś efekty moich trzymiesięcznych ćwiczeń moim zdaniem co najmniej nie są "oszałamiające": wydaje się, iż nastąpiła jakaś poprawa, choć ciężko powiedzieć, jak duża. Najprawdopodobniej trochę cofnęła się najbardziej wystająca górna część prawej łopatki oraz uwypukliła się trochę prawa część klatki piersiowej. Co do lewej strony klatki piersiowej nie jestem pewny poprawy. W świetle powyższych informacji - czy według Państwa istnieje w moim wieku realna szansa na całkowitą, nieinwazyjną korekcję tej wady?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem,

sudnet
Nowy użytkownik

Re: Prawdopodobnie garb żebrowy

Post autor: sudnet » 12 lipca 2019, 10:05

Ortopeda Warszawa http://znanyortopeda.pl/ w każdej sytuacji Ci pomoże, chodziłam do niego z wieloma bólami i zawsze wracałam zadowolona i cieszyłam się, że ból ustępuje, warto trafiać do dobrych specjalistów

ODPOWIEDZ