PRZECIWCIAŁA PRZECIWPLEMNIKOWE A CIĄŻA

Jak poradzić sobie po stracie dziecka.
dolllka
Nowy użytkownik

PRZECIWCIAŁA PRZECIWPLEMNIKOWE A CIĄŻA

Post autor: dolllka » 04 września 2009, 19:53

prosze o opinie

3 miesiace temu poroniłam moj lekarz stwierdził ze mozna starac sie za kilka miesiecy i nie robic badac typu przeciwciała własnie. coż nieposłuchałam i zrobiłam poczym poszłam do niego z wynikami na p. ciała plemnikowe
( badanie z krwi), bo szukam przyczyny poronienia ( w ciaze zaszłam bez najmniejszego problemu, ale niestety zakonczyła sie w 9 tygodniu .... serduszko przestało bic.
w badaniu na p. ciała plemnikowe moj wynik to: słabo dodatni, (met fluorescencji pośredniej na substracie plemników człowieka w mianie 1:10
------------------------------------
lekarz nie chciał o tym rozmaiwac bo stwierdził ze to nie on zlecił mi badanie a ono niczego nie wnosi do sprawy po jak powiedział cyt":" nie było problemu z zajsciem w ciaze"...dla mnie to absurd, nie wiem gdzie szukac pomocy, jestem rozkojarzona
-------------------------
moje pytania:

1.czy kobiety ktore bez problemu zachodza w ciaze moga miec przeciwciała
plemnikowe, skąd wogóle biorą takie przeciwciała ?
niestety wyczytałam ze te p. ciała nie musza przeszkadzac w zajsciu w ciaze, ale ją uszadzają co prowadzi do zatrzymania ciazy i poronienia.
------------------------------------------------------------

2.jakie leki nalezy przyjmowac przed kolejna proba zajscia w ciaze, aby uśpić te p. ciała.
---------------------------------------------------------------

3.czy inseminacja ma sens w przypadku p.plemnikowych we krwi ?

---------------------------------------------------------
4. czy jest szansa na zdrową ciaze gdy ma sie takie p. ciała, przyjmujac przed zajsciem i w trakcie leki ktore powodują "uśpienie" tych p. ciał

serdecznie dziękuje za odpowiedź

Barryerema
Nowy użytkownik

PRZECIWCIALA PRZECIWPLEMNIKOWE A CIAZA

Post autor: Barryerema » 12 lipca 2019, 15:59

Panie doktorze w zeszlym roku poronilam samoistnie 1sza ciaze 6/7tc. po ok. pol roku zaszlam w kolejna ktora okazala sie ciaza pozamaciczna. Podane byly 2 dawki MTX i teraz monitoruje bete spada.
Robilam do tej pory podstawowe badania toxoplazmoza, ureoplazmy, mykoplazmy, TSH, PRL,progest. Cytomegalia, przeciwciala antyfosfol.i przeciwjadr. i wszystkie poza podwyzszona PRL po metaclopr. wyszly dobrze. Meza badanie nasienia takie sobie kiepska morfologia plemnikow ale w granicach normy.
Czy przed kolejna ewentualna ciaza powinnam zrobic jakies jeszcze badania? zdaje sobie sprawe ze z medycznego pkt. widzenia te 2 ciaze byly rozne i calkiem inne czynniki mogly tu zadzialac ale boje sie kolejnych niepowodzen: Czy sa jakies zalecenia co do dalszego postepowania w takim jak moj przypadku?Dziekuje.

ODPOWIEDZ