dokumentacja leczenia - do kogo wniosek? podstawa prawna?

Tu poruszaj tematy, których nie znalazłeś w naszym Forum
karl12
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 grudnia 2008, 02:01

dokumentacja leczenia - do kogo wniosek? podstawa prawna?

Post autor: karl12 » 10 grudnia 2008, 02:10

Zakończyłem leczenie w szpitalu. Do kogo kierować wniosek o wydanie dokumentacji leczenia? Do szpitala (gdzie mnie leczono) czy do pogotowia ratunkowego przy szpitalu (gdzie mnie przyjeto najpierw i gdzie zrobiono mi zdjecia rtg na ktorych mi zależy)?
Jaka jest podstawa prawna takiego wniosku?
Z gory dziekuje za pomoc.

karafffka
Nowy użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 26 czerwca 2008, 19:13

re: dokumentacja leczenia - do kogo wniosek? podstawa prawna

Post autor: karafffka » 10 grudnia 2008, 18:37

Ustawa z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz.U. 1991 nr 91 poz. 408, z późn. zm.),
art. 18 ust. 3 pkt. 1 (Zakład udostępnia dokumentację... pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu bądź osobie upoważnionej przez pacjenta)
oraz ust. 4a (Dokumentacja medyczna jest udostępniana:
1) do wglądu w zakładzie opieki zdrowotnej;
2) poprzez sporządzenie jej wyciągów, odpisów lub kopii...)

karafffka
Nowy użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 26 czerwca 2008, 19:13

re: dokumentacja leczenia - do kogo wniosek? podstawa prawna

Post autor: karafffka » 10 grudnia 2008, 18:38

Po dokumentację należy się zwrócić do szpitala.

maniek497
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 lipca 2019, 16:47

Re: dokumentacja leczenia - do kogo wniosek? podstawa prawna?

Post autor: maniek497 » 25 lipca 2019, 12:11

Polecam przejrzeć ustawy i rozporządzenia o dokumentacji medycznej edokumentacjamedyczna.com/ustawy-i-rozporzadzenia
tam znajdziesz odpowiedź
http://www.edokumentacjamedyczna.com

BMonikaB
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 października 2019, 07:18

Re: dokumentacja leczenia - do kogo wniosek? podstawa prawna?

Post autor: BMonikaB » 07 października 2019, 07:26

Każdy szpital posiada archiwum szpitalne gdzie wydaje się kopię dokumentacji pacjenta i tam należy się udać.

ODPOWIEDZ