Przewlekłe bóle brzucha, wzdęcia...

Objawy choroby dla każdego
karafffka
Nowy użytkownik

re: Przewlekłe bóle brzucha, wzdęcia...

Post autor: karafffka » 12 stycznia 2009, 18:05

Czytając post bobi16, pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie nietolerancja laktozy i/lub alergia na białka mleka. Tak jak pisze idam, odstawienie wszystkiego co zawiera mleko i laktozę może pomóc.

Dlajka
Nowy użytkownik

Post autor: Dlajka » 23 marca 2011, 08:02

Jak ktoś się nie chce męczyć z dietami typu błonnik, koperek etc., to z leków bardzo dobry jest espumisan, u mnie się sprawdził, zdecydowanie. Jest tani i wydajny a do tego skuteczny, pudełko 100szt. zapłaciłam ostatnio w aptece za grosze w płocku jakieś 16pln i starczy na ho ho ... w końcu nie bierze się tego co dzień, także z leków mogę polecić ten bo sprawdziłam i działa.

Kuba007
Nowy użytkownik

Post autor: Kuba007 » 24 marca 2011, 20:22

Co do obrazu klinicznego, który podał bobi16...
Według mnie powinien mieć wykonaną endoskopię przewodu pokarmowego, zwłaszcza jelita grubego, czyli kolonoskopię. Objawy przemawiają za nieswoistym zapaleniem jelit (Choroba Crohna albo Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego). Senność i osłabienie może wynikać z anemii, która z kolei spowodowana jest okresowymi krwotokami do światła jelita. Stąd kolejnym badaniem powinien być test na krew utajoną w kale.
Nie wolno tej choroby bagatelizować, gdyż prowadzi do poważnych powikłań.
Leczenie powinien prowadzić specjalista gastroenterolog.
Pozdr!
www.jakubswistowski.pl
Udzielam fachowych porad za darmo

kachna
Nowy użytkownik

Re: Przewlekłe bóle brzucha, wzdęcia...

Post autor: kachna » 30 kwietnia 2018, 15:10

Bardzo możliwe, że przyczyną bólu brzucha czy wzdęć jest nietolerancja pokarmowa. Jednak zamiast na własną rękę rezygnować z nabiału czy innych produktów, może warto udać się do specjalisty, który fachowo doradzi co jeść a czego unikać przy tego typu problemach? Sama przez długi czas zmagałam się z podobnymi dolegliwościami, ale pan Aleksander Sajdak, który ma swoją poradnię http://www.poradniaikar.pl/ w Bielsku-Białej fachowo i na długo pomógł mi się ich pozbyć. Pod jego opieką nauczyłam się co mogę jeść, a czego muszę unikać. Dodatkowo doradził zamienniki do nietolerowanych przeze mnie produktów przez co moje życie nie straciło na jakości a dolegliwości ze strony żołądka w końcu ustąpiły. Pan Aleksander to prawdziwy specjalista nie tylko w kwestii odchudzania, ale w różnych dziedzinach związanych z żywieniem, w tym - w nietolerancjach pokarmowych.

tomer
Nowy użytkownik

Re: Przewlekłe bóle brzucha, wzdęcia...

Post autor: tomer » 13 czerwca 2018, 13:48

Miałeś kiedykolwiek badaną tarczycę? Wiem, że wspominam o niej już w którymś poście, ale mnie też niedawno nowa internistka uświadomiła, jak bardzo praca tarczycy wpływa na cały organizm. To, że wcześniej nie miało się z nią problemów, nie oznacza, że nigdy tak nie będzie, więc nie jest niczym niezwykłym, jak w wieku dorosłym pojawią się dolegliwości związane z tarczycą. A na układ trawienny wpływa najbardziej, bo tarczyca jest zbudowana z tego samego, z czego komórki jelit i żołądka i przeciwciała organizmu mogą je atakować. Ja też miałam takie same problemy i brałam je za objaw nerwów, póki lekarka mnie nie oświeciła.

ODPOWIEDZ