Powiekszony brzuch,ktory przeszkadza i w pozycji siedzacej uciska do wnetrza brzucha

Objawy choroby dla każdego
balbina
Nowy użytkownik

Powiekszony brzuch,ktory przeszkadza i w pozycji siedzacej uciska do wnetrza brzucha

Post autor: balbina » 30 kwietnia 2016, 18:08

Od roku 2014 mam powiekszony brzuch i nie jest to sprawa przybrania na wadze. W przypadku nabrania kilogramow tluszcz daje sie przesuwac a tu nie. Brzuch jak w ciazy rosnie do przodu i bardzo przeszkadza w codziennych czynnosciach. Przy schylaniu sie lub w pozycji siedzacej bardzo przeszkadza i zaczyna od jakiegos czasu powodowan nieprzyjemny ucisk/dretwienie na zebrach.Tak jakby cos od gory ciagnelo/rwalo. Nie wiem jak to wlasciwie opisac. Nie moge nosic zadnej odziezy opinajacej brzuch albowiem wtedy czuje ogromny ucisk do wewnatrz brzucha i az brak mi tchu. Normalnej odziezy nie moge wiec nosic.
Bylam z tym u lekarza rodzinnego ale powiedzial, ze mam leniwe jelito, ktore jest nieco opuchniete. Kazal zrezygnowac z owocow i jest duzo warzyw. Wykonano tez USG brzucha ale niczego nie wykazalo. Czas mija, lekarz rozklada rece a ze mna jest coraz gorzej.
Poszlam wiec do ginekologa a ten stwierdzil, ze mam na macicy sporo miesniakow. Jego zdaniem nie wyjasniaja one jednak duzego brzucha i zwiazanych z nim problemow.
Czy ktos ma moze jakis pomysl? A moze ktos ma tez cos takiego i moze podzielic sie swoimi doswiadczeniami?

wkoncu
Nowy użytkownik

Re: Powiekszony brzuch,ktory przeszkadza i w pozycji siedzacej uciska do wnetrza brzucha

Post autor: wkoncu » 02 maja 2016, 01:18

Powinnaś udać się do innego lekarza

balbina
Nowy użytkownik

Re: Powiekszony brzuch,ktory przeszkadza i w pozycji siedzacej uciska do wnetrza brzucha

Post autor: balbina » 02 maja 2016, 17:23

Pytanie tylko do jakiego. Moze do gastrologa? Bo juz naprawde nie wiem co z tym zrobic a jak sie odchudzam to wszedzie mu ubywa a brzuch zostaje.

haploxylon
Nowy użytkownik

Post autor: haploxylon » 21 lipca 2016, 20:27

może to być taka puchlina wodna, występująca w sytuacji gdy serce i nerki nie nadążają z filtrowaniem płynów. Płyn taki odkłada się najczęściej na linii brzucha, a u starszych osób w nogach.
Badania........echo serca koniecznie, analiza moczu (może nawet posiew z moczu dodatkowo), no i w morfologii krwi popatrzeć jak z białymi ciałkami. Zrobić też białko ostrej fazy no i stare dobre OB.
W roku 2007--2008 było to częste zjawisko i występowało na skutek stanu zapalnego osierdzia na tle grypy ptasiej (stany zapalne w układzie krążenia na tle wirusowym, bez gorączki ).
Na próbę dawano furosemid (usunięcie wody) i gdy była wyraźna reakcja na niego to znaczy,że coś jest z wydajnością krążenia ( w tym--krążenia w nerkach).

Druga możliwa rzecz to pasożyt w układzie pokarmowym (nawet może być soliter, ale bywa że to jest pasożyt wątrobowy - lamblie i wtedy gazy wzdymają cały brzuch). Badania--koniecznie kał na pasożyty 3 razy, a w morfologii patrzeć ile wynosi wynik procentowy EOS (ciałka kwasochłonne)--gdy jest ponad 3---4 % to jest to sygnał że może być pasożyt.
Radzę robić badania w prywatnych pracowniach bez skierowania.

minip
Nowy użytkownik

Post autor: minip » 09 marca 2017, 13:41

może to kwestia kumulujących się gazów? Trzeba pilnie obserwować swój organizm i nie dopuszczać do wzdęć oraz zaparć. Jak się pojawią to nalezy je jak najszybciej zwalczyć np. za pomocą dicopegu 10g. Jeśli problem zignorujemy to mogą pojawić się takie problemy jak powiększony brzuch albo od strony jelit hemoroidy czy nadżerka

ODPOWIEDZ