szum w uchu i ból głowy - co robic?

Objawy choroby dla każdego
zoza
Nowy użytkownik

szum w uchu i ból głowy - co robic?

Post autor: zoza » 20 lutego 2007, 20:13

Mam od paru dni problem. Zawsze po wyjściu z dyskoteki w pełni sie nie słyszy, ale normalnie to uczucie mija po paru chwilach, jednak teraz jest inaczej. Minął prawie tydzień od dyskoteki, słyszę normalnie ale wciąż mi szumi w prawym uchu (słyszę to tylko wieczorem przy zasypianiu gdy jest cicho) i do tego w ciągu dnia boli mnie głowa w okolicach skroni, bardziej z prawej strony jakby z tego ucha.
Nie wiem co zrobic: czy isc do lekarza, czy to może przejdzie, a może to zapalenie ucha? Pomóżcie! :cry:

mumu
Nowy użytkownik

re: szum w uchu i ból głowy - co robic?

Post autor: mumu » 20 lutego 2007, 21:02

Jeśli niedosłuch wystapił po urazie akustycznym ( a pobyt w miejscu takim jak dyskoteka wiąże się z takim zjawiskiem)powinnaś poprosić lekarza POZ o skierowanie do laryngologa i dalsze badania wykonac u specjalisty.Trzeba zrobić bad.audiometryczne żeby stwierdzić czy jest ubytek słuchu a jeśli jest to jaki. O dalszym postepowaniu decyduje specjalista na podstawie badań.
Z nadmiernym hałasem trzeba byc ostrożnym bo ubytki tego typu są niestety nieodwracalne a dodając do tego stopniowe pogorszenie słuchu postępujące z wiekiem to wieku lat 40-50 moze się to okazać Twoim poważnym problemem. :(
Pozdrawiam:)

zoza
Nowy użytkownik

re: szum w uchu i ból głowy - co robic?

Post autor: zoza » 22 lutego 2007, 19:02

Dzięki za odpowiedź, ale nie jest zbytnio pocieszająca. Cały czas sie waham z pójściem do lekarza, bo słyszę te szumy ale z każdym dniem coraz mniej. A jeśli mi całkiem ustąpią te objawy to znaczy że nie miałam żadnego urazu akustycznego? :scratch:

deska
Nowy użytkownik

Re: szum w uchu i ból głowy - co robic?

Post autor: deska » 15 marca 2015, 00:57

Koniecznie skonsultuj się z lekarzem, znam identyczną historię - kolega (to było jakieś 10 lat temu) był na koncercie i gdy z niego wyszedł caly czas mu szumiało w uszach. Szumiało tak kilka dni, w końcu po jakimś czasie trafił do szpitala i lekarze nie potrafili powiedzieć co to jest. OKazało się, że jest takie coś jak "szumy uszne" i że to jest uszkodzenie słuchu, a przynajmniej tak to rozumiem. Nie wiem, szukałam w necie i znalazłam coś takiego, może Ci to coś podpowie http://www.geers.pl/kontrola-sluchu/niedosluch-i-jego-przyczyny, na pewno możesz się tam umowic do lekarza. W kazdym razie ten kolega powiedzial wtedy ze te szumy juz mu tak pozostaną tylko nie zawsze będą silne.

haploxylon
Nowy użytkownik

Re: szum w uchu i ból głowy - co robic?

Post autor: haploxylon » 24 listopada 2015, 03:00

powyższe odpowiedzi mogą być słuszne ale--nie zawsze tak jest. Zwykle idzie o podatność w danej chwili na hałas. Gdy uszy mają np. nadwrażliwość chwilową z powodu przebytej tydzien temu anginy-----to efekt opisany tu może wystąpić----a np. 10 dni temu by nie wystąpił bo żadnej podatności nie było ekstra.
Ja bym na razie stawiał na to, że chodzimy bez czapki i mamy lekko zainfekowane zatoki a wtedy taka podatność akurat jest.
Należałoby nie panikować tylko wsadzić sobie olejek kamforowy na wacie na noc kilka nocy z rzędu, popić ziółka typu rumianek, popłukac gardło ziołami szałwi+ tatarak (wpływ na uszy będzie) i potem dopiero badać słuch.
Są żołnierze obsługujący rakietry "katiusza" kilka lat.....i jakoś słuch mają do późnej starości dobry. Więc obecne teorie o wpływie na słuch hałasów są nieraz prawdziwe ale nie zawsze.

ODPOWIEDZ