długotrwała biegunka i duszący kaszel

Objawy choroby dla każdego
bue
Nowy użytkownik

długotrwała biegunka i duszący kaszel

Post autor: bue » 30 grudnia 2009, 13:50

Moja mama od dość długiego czasu bardzo kaszle. Nie jest to kaszel jak w przeziębieniu. To jest taki duszący kaszel i mam wrażenie że przy tym jej się odbija i chce wymiotować.
Dodatkowo ma długotrwała biegunkę. Nie mówi o tych dolegliwościach nam i nie chce się wybrać do lekarza. A u nas lekarze pierwszego kontaktu też nie są za dobrzy.
Kiedy była u lekarza i powiedział jej, ze ten kaszel jest od serca i powinna brać jakiś zestaw witamin. Ale czy to na pewno pomoże?
Czy znacie jakieś leki, które mogą pomóc? Mamę bardzo trudno wyrzucić do lekarza, bo twierdzi, ze nic jej nie jest.
A jeśli juz to do jakiego lekarza powinna z tym pójść?

Missing
Nowy użytkownik

re: długotrwała biegunka i duszący kaszel

Post autor: Missing » 02 stycznia 2010, 00:02

Witam.
Polecam pojechać do jakiegoś większego, sąsiadującego miasta i wykonać choćby morfologię, rozmaz i OB prywatnie. Koszty nie są duże (przeważnie po 7-8 złotych za morfologię, 5 za rozmaz i 5 za OB). Nie lubię generalizować, ale przekonałam się już, że takie laboratoria są bardziej wyspecjalizowane i wyniki są dokładniejsze i pewniejsze.
Po wykonaniu takich badań będzie jasność, czy dzieje się w organizmie coś niepokojącego, a wtedy po dodaniu objawów dużo łatwiej wybrać odpowiedniego specjalistę.
Pozdrawiam serdecznie!
Obrazek

bue
Nowy użytkownik

Post autor: bue » 02 stycznia 2010, 16:41

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wyślę mamę do lekarza, bo postanowiłam wziąć się za nią, bo widzę, że jej to przeszkadza.

Do lekarza pierwszego kontaktu nie chce iść, bo tak jak napisałam-lekarz twierdził, ze to problemy z sercem. A jeszcze wcześniej inny lekarz mówił, ze to wrzody. Ale leczenie nie przyniosło efektów, więc mama też się zniechęciła. I tak jest, inny lekarz-inna diagnoza.

Missing
Nowy użytkownik

Post autor: Missing » 03 stycznia 2010, 18:39

Dlatego czasem warto wziąć sprawy w swoje ręce.
Ale tak diagnozują bez badań pomocniczych? Czy mama miała gastroskopię/kolonoskopię? Badania serca: EKG, Echo?
Obrazek

bue
Nowy użytkownik

Post autor: bue » 06 stycznia 2010, 18:01

Miało robione chyba EKG i Echo, co do tego drugiego nie jestem pewna.
O innych badaniach nic nie wiem.
Dodam, że mama ma niedoczynność tarczycy, to często powoduje różne dziwne objawy, ale tylko wtedy kiedy wyniki się pogarszają. A to trwa za długi okres czasu, żeby to było przez tarczycę.

ODPOWIEDZ