Nietrzymanie moczu - przyczyny

Co to za choroba, jak się ją leczy...
Eligia
Nowy użytkownik

Nietrzymanie moczu - przyczyny

Post autor: Eligia » 06 czerwca 2014, 12:18

Nie tak dawno po porodzie miałam delikatny problem z NTM. Na początku nie wiedziałam dlaczego ale okazało się że mam słabe mięśnie kegla , teraz jestem w trakcie ćwiczeń. Fajna strona gdzie opisują przyczyny oraz pokazują ćwiczenia to: http://femudar.com/index.php/objawy/przyczyny-ntm , zobaczcie sami. Może dzięki tej stronie uda się wam zwalczyć ten kłopotliwy problem. Nie zapominajmy również o konsultacjach ze specjalistami.

antosia76
Nowy użytkownik

re: Nietrzymanie moczu - przyczyny

Post autor: antosia76 » 02 grudnia 2014, 10:34

mi kazali ćwiczyć mięśnie kegla. A jeśli nie uda się ich wzmocnić to można zrobić jakąś operację z tego co wiem. Po drugiej ciąży męcze się jeszcze bardziej, zawsze mam dużą wkładkę, bo kaszel czy kichnięcie kończy się popuszczaniem. Uciążliwe. Wręcz boje się jasnych spodni

anomalia
Nowy użytkownik

re: Nietrzymanie moczu - przyczyny

Post autor: anomalia » 27 grudnia 2014, 17:44

A słyszałyście może o laserowym leczeniu nietrzymania moczu? Kosztuje ok. 2000 zł (zabiegi niestety nie są wykonywane w ramach refundacji przez NFZ), ale na pewno jest skuteczniejsze niż treningi i leki.

anna.mazurek
Nowy użytkownik

Re: Nietrzymanie moczu - przyczyny

Post autor: anna.mazurek » 25 czerwca 2015, 18:13

Ja słyszałam o laserowym leczeniu, niedawno nawet się poddałam takiemu zabiegowi.

Po ciąży zaczęły mi się problemy z nietrzymaniem moczu, szczególnie podczas biegania albo lekkiego kaszlnięcia.

Znalazłam we Wrocławiu lekarza, który skutecznie radzi sobie z takimi problemami. Cały zabieg trwa około 15 minut, jest bezbolesny. Zdecydowanie odzyskałam komfort życia. Jeśli któraś z was jest z Wrocławia to polecam gabinet na Jedności Narodowej, doktora Michalika - ginekolog-michalik.pl.

haploxylon
Nowy użytkownik

Re: Nietrzymanie moczu - przyczyny

Post autor: haploxylon » 25 grudnia 2015, 18:30

większość tych postów wygląda mi na ukrytą reklamę gabinetów...........lub leków.
Nietrzymanie moczu, nie tylko po porodzie, jest zawsze wynikiem zainfekowania i utrzymywania się tego stanu długo. Posiewy robione w dobrym --sprawdzonym labie to podstawa. Ale ponieważ posiewy często nie wychodzą prawdziwie, to warto na próbę wziąć kurację np. Cipronex a zaraz po nim Monural i obserwować czy nadal objaw występuje tak samo czy też może się polepszyło. Będzie to wskaźnik tego co naprawdę jest powodem nietrzymania.Natomiast teorie o osłabieniu mięśnia zwierającego ot tak, bez powodu, to jest lipa i pic.

ODPOWIEDZ