Jaki macie stosunek do miękkich narkotyków ?

Czy moje dziecko bierze...Jak to poznać...
zazdra3
Nowy użytkownik

Re: Jaki macie stosunek do miękkich narkotyków ?

Post autor: zazdra3 » 26 stycznia 2016, 15:45

Nie toleruję żadnych narkotyków. Jak o nich słyszę, to mi niedobrze.
..-te rzeczy(wydarzenia, uczucia, rozkosze) są mniej ważne niż się przypuszcza; pamięć nie zachowuje przyjemności, rejestruje ją jako jakość, a nie jako wartość.

Magda5949
Nowy użytkownik

Post autor: Magda5949 » 28 stycznia 2016, 09:24

Śmieszy mnie podejście niektórych do tego tematu.

"Miękkie narkotyki są złe bo są złe / nielegalne / syn córki znajomego księdza znał chłopca który brał marihuaen dożylnie i zmarł"
Pracowałam przez kilka lat w ośrodku dla młodych ludzi którzy byli uzależnienie, i wierzcie mi, nie było nikogo kto byłby uzależniony od lekkich narkotyków.

Nie wiem czy wiecie, ale czekolada jest dziesięciokrotnie bardziej uzależniająca od LSD.
Po wszystkim co przeżyłam i zobaczyłam w ośrodku i wśród moich znajomych uważam, że wszystkie środki powinny być legalne, lecz jeżeli spowoduje to u kogoś coś wymagającego leczenia, nie powinno być to leczone z pieniędzy podatników.

Chcesz brać - proszę bardzo, żyjemy w wolnym kraju, ale rób to na własną odpowiedzialność. W tej chwili dużo większy problem niż miękkie narkotyki stanowi alkohol i dopalacze.
Gdyby przykładowo zalegalizoważ marihuane to:

1. Z akcyzy moglibyśmy zacząć spłacać dług narodowy i łatać dziury w budżecie
2. Ograniczyło by to powstawanie nowych dopalaczy (po co katować się chemią jak pod ręką jest natura?)
3. Ograniczyło by to dostęp nieletnich do używek (sklepy w odróżnieniu do lokalnych dilerów sprawdzają dowody)

Nie rozumiem o co cała ta burza. Każdy ma inny plan na życie, jak ktoś chce się zaćpać i umrzeć w wieku 30 lat to jest jego sprawa. Być może takie życie mu odpowiada (co innego kiedy chce skończyć i się leczyć). Dajcie innym przeżywać ich życie po swojemu, nie ma jednego "dobrego" schematu życia.
To tyle z moich rozmyślań. Jeżeli ktoś jest zainteresowany leczeniem wszelkich uzależnień, w tym alkoholowych, zapraszam do ośrodku leczenia różnych uzależnień który znajduje się niedaleko Poznania.

Ufafa9
Nowy użytkownik

Post autor: Ufafa9 » 28 stycznia 2016, 18:41

Miękkie narkotyki, to początek dla tych twardych. Zwykle ci co palą Marychę, później siegają po heroinę.
Nie daj się omamić...

Verror
Nowy użytkownik

Post autor: Verror » 22 lutego 2016, 15:20

Nie mam nic przeciwko. Gorzej jak ktoś nie zna umiaru.
Największym grzechem jest nie uratować ginącego życia.

Brookhald
Nowy użytkownik

Post autor: Brookhald » 01 kwietnia 2016, 11:01

Ja uważam że skoro to narkotyk to nie powinno być dostępne. Lecznicza niech będzie i tyle
Nie licz na to, co żujesz; licz na to, coś połknął.

ODPOWIEDZ