Czy Gdy...

Forum przedstawiamjące prawdziwe historie, opisujące ten PIERWSZY RAZ
Snoofy
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 23:43

Czy Gdy...

Post autor: Snoofy » 15 stycznia 2006, 23:55

Czy gdy sie przebija blone dziewicza..boli , leci krew..albo inaczej posze napiszcie co sie dzieje po przebiciu blony

misiek85
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwietnia 2005, 23:44

Re: Czy Gdy...

Post autor: misiek85 » 16 stycznia 2006, 00:11

Defloracja - rozerwanie błony dziewiczej znajdującej się u ujścia pochwy u samic niektórych gatunków ssaków (w tym u człowieka).

U kobiet defloracja ma miejsce często podczas pierwszego współżycia. Jednak nie jest to regułą, gdyż błona dziewicza może zostać zniszczona lub uszkodzona jeszcze przed podjęciem właściwego życia płciowego, np. wskutek użycia nieodpowiednich tamponów, przez masturbację lub uprawianie wyczerpujących dyscyplin sportowych. W przypadku słabo rozwiniętych błon możliwa jest nawet defloracja dopiero podczas jednego z kolejnych stosunków.

Rozerwaniu błony u kobiety może towarzyszyć niewielki ból i krwawienie, mogą jednak nie wystąpić żadne szczególne objawy lub też odwrotnie - ból uniemożliwiający kontynuację stosunku. W skrajnych przypadkach błona dziewicza może uniemożliwić rozpoczęcie stosunku seksualnego i wtedy konieczna jest pomoc chirurgiczna.

Tekst zapozyczony z www.wikipedia.pl

Vruehr
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 kwietnia 2016, 15:27

Re: Czy Gdy...

Post autor: Vruehr » 21 września 2016, 11:38

Błona dziewicza u każdej kobiety różni się zarówno grubością, jak i kształtem. W związku z czym jedna kobieta może odczuć moment defloracji jako wyjątkowo bolesny, a druga przejść przez ten etap wyjątkowo łagodnie. Czasem utrata błony dziewiczej następuje przed rozpoczęciem współżycia np. przy onanizowaniu się lub przy stosowaniu tamponów. Notatka z wikipedii na ten temat nie jest zła, ale warto zajrzeć także do artykułów takich jak ten: https://rodzinazdrowia.pl/czym-jest-defloracja, które potrafią ten temat poruszyć w sposób przystępniejszy i bardziej pogłębiony. Szukanie odpowiedzi na nurtujące pytania nie jest niczym złym, a to, że coraz więcej nastolatków i nastolatek szuka informacji w sieci jest już na porządku dziennym. Niemniej, warto na ten temat porozmawiać z osobami, których darzymy zaufaniem - rodzicami czy lekarzem.

PanStef44
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 października 2016, 10:56

Re: Czy Gdy...

Post autor: PanStef44 » 27 października 2016, 20:29

Trochę może boleć. Nic strasznego
- Myślisz, że Biblia jest ścisła? To znaczy: zgodna z prawdą?
- Myślę, że pastor Calvin jest seksy. Jak na czterdziestoparolatka. Tak z grubsza wyglądają moje przekonania religijne.

ODPOWIEDZ