okropna zgaga!

Co to za choroba, jak się ją leczy...
Vruehr
Nowy użytkownik

Re: okropna zgaga!

Post autor: Vruehr » 19 sierpnia 2016, 13:30

Też ostatnio przeżywałam to samo, paskudna rzecz, szczególnie w pracy, uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Zajrzyj tu, polecają coś innego niż leki, bo ile tabletek na trawienie wypróbowałam, to tylko w osiedlowej aptece wiedzą: https://rodzinazdrowia.pl/jak-usprawnic-trawienie. Już zaczęłam wprowadzać niektóre rzeczy w życie, zmieniam dietę, staram się nie jeść przed spaniem itp. Życzę powodzenia.

haploxylon
Nowy użytkownik

Post autor: haploxylon » 21 sierpnia 2016, 17:08

Najpierw sprawdzamy co z jedzeniem---teraz latem wszelkie warzywa,owoce itp. są polewane na bazarach z konewki rożnymi preparatami żeby były swieże 2 tygodnie (nawet czarne jagody !!). Nikt tego nie kontroluje--im więcej polaków zdechnie tym lepiej...
Czyli jakaś dieta =kartofle, lekki krupnik i herbata, a popijać płyn z apteki bez recepty= Gelatum Aluminii.
Po drugie należy sprawdzić czy nie ma pasożytów świeżo złapanych gdzieś na wczasach w jadłodajni==mowa o Lamblia Intestinalis. Ten pasożyt daje od razu zapalenia przewodów żółciowych--stąd pieczenie i zgaga. Robi się badanie kału na lamblie.
Niezależnie od wszystkiego pić wywar z siemienia lnianego.

Gosiak
Nowy użytkownik

Post autor: Gosiak » 20 września 2016, 13:43

Każdy lek na bazie prazoli jest dobry. Z domowych sposobów: siemię lniane. Co do diety, musisz zaobserwować co Ci nie służy i po prostu nie jeść/nie pić tych produktów.

KuCHarrr
Nowy użytkownik

Post autor: KuCHarrr » 07 października 2016, 18:08

zwykłe słodkie mleko albo woda z sodą oczyszczoną zgaga to cofająca się, kwaśna, treść żołądkowa. Więc na logikę należy ją zobojętnić produktem o odczynie zasadowym. Tak jak wyżej napisałem: woda z sodą, mleko, napar z siemienia lnianego to sprawdzone, domowe sposoby na tę przypadłość
Miłość nie zaz­drości, nie szu­ka pok­lasku, nie uno­si się pychą

Anita80
Nowy użytkownik

Post autor: Anita80 » 04 czerwca 2018, 18:01

Doskonale wiem, jak zgaga może dać się we znaki. Jakiś czas temu sama szukałam sposobów na to, jak poradzić sobie z taką zgagą, a także jak nauczyć się odróżniać zgagę od niestrawności. W dużej mierze pomógł mi ten artykuł http://aptekarka.pl/zgaga-i-niestrawnos ... ie-radzic/ - przeczytajcie go w wolnej chwili, myślę że zaintreresuje was równie mocno jak mnie.

ODPOWIEDZ