bóle karku

Co to za choroba, jak się ją leczy...
BlondeSwan
Nowy użytkownik

bóle karku

Post autor: BlondeSwan » 24 czerwca 2011, 17:39

Na kręgosłup choruję od lat. Najpierw delikatne skrzywienie , skolioza, potem dyskopatie, teraz jeszcze kręgozmyk przedni 5 mm. Dodatkowo pojawiły się bóle karku. Najpierw raz w miesiącu.... potem raz w tygodniu..... teraz już praktycznie non stop z małymi przerwami. Stosuję plastry rozgrzewające, staram się unikać tabletek przeciwbólowych, bo wiem że są szkodlowe. Czy znacie jakieś sposoby radzenia sobie z bólem kręgosłupa, odcinka szyjnego?? Poradźcie...czekam z niecierpliwością .. Pozdrawiam.

aneczka90
Nowy użytkownik

re: bóle karku

Post autor: aneczka90 » 01 sierpnia 2011, 18:50

Lekarz najlepiej Ci doradzi!

fretka
Nowy użytkownik

Post autor: fretka » 02 sierpnia 2011, 12:38

Ja bym wybrała się do sprawdzonego rehabilitanta tym bardziej, że masz skoliozę.

vao
Nowy użytkownik

Post autor: vao » 17 sierpnia 2011, 10:14

Z racji tego że mam siedzący tryb pracy, miałem dosyć częste problemy z bólem pleców. Ktoś mi poradził żebym zaczął regularnie chodzić na basen. Po 4 miesiącach chodzenia na basen bóle ustąpiły. Lekarz mi wytłumaczył że w wodzie panuje stan podobny do nieważkości i takim stanie kręgi i połączenia nerwowe bardziej poprawnie się układają, bo kiedy siedzimy kręgi są dużym napięciu przez co ulegają deformacji uszkadzając połączenia nerwowe. Z czego też powstają dolegliwości trudne do zdiagnozowania.
No i chyba trzeba zmniejszyć ilości godzin siedzenia na książkami lub komputerem.

vao
Nowy użytkownik

Post autor: vao » 17 sierpnia 2011, 10:18

Aha i jeszcze. Częstym problemem bólów pleców są niewłaściwe łóżko- wyrobione sprężyny, nierówności, zbyt męki materac. Niektórym pomogło zmiana łóżka i poduszki.

ODPOWIEDZ