Ból nadgarstka

Objawy choroby dla każdego
onka21
Nowy użytkownik

Ból nadgarstka

Post autor: onka21 » 10 lutego 2004, 21:22

Witam!
Mam mały problem , otóż od kilku miesięcy boli mnie nadgarstek przy ruszaniu prawą dłonią, nie nadwyrężyłam go ani nie zwichnełam więc nie wiem skąd się wziął ten ból, a staje się coraz bardziej dokuczliwy.Czy miał ktoś może odobny problem? Pozdrawiam

ania3004
Nowy użytkownik

Re: Ból nadgarstka

Post autor: ania3004 » 10 lutego 2004, 21:37

Mam podobnie jak Ty zaczęło mnie boleć jakiś rok temu, tylko, że mój ból nie utrzymuje się cały czas, a tylko czasami, mówiono, że to sprawy reumatyczne ale im nie wierzyłam bo mam dopiero 22 lata. Jakieś 6 miesięcy temu bolało mnie do tego stopnia ze musiałam iść do chirurga, który stwierdził że to jest nadwyrężone ścięgno i że może to być spowodowane nawet tym że wykręca się ścierkę np.
Miałam nawet przypisaną rehabilitację, magnetronik i jonoforezę i to trochę pomogło ale nie na długo bo teraz też boli. Napisz czy te bóle nasilają się przy zmianie pogody czy jak coś więcej robisz i czy ręka ci cierpnie przy takich prostych czynnościach jak np: obierasz ziemniaki, czy jak np.: odkurzasz.

onka21
Nowy użytkownik

Post autor: onka21 » 10 lutego 2004, 22:28

WITAM
Mam też 22 lata i tez mówiono mi o dolegliwościach reumatycznych,ale w tym wieku?Jeżeli robię dużo czynności tą ręką np.odkurzam czy prasuje to później bardziej mnie boli, ale jak mniej tą ręką pracuje to nie jest aż tak dokuczliwe,ale jednak czuje że ta ręka nie jest taka jaka powinna byc.Ręka mi nie cierpnie podczas wykonywania jakiś czynności, ale zdarzyło się kilka razy że obudziłam sie w nocy, gdy spałam na prawym boku ,ze zrdętwiałą reką i wtedy przez pare minut nie mogłam ruszac dłonią i strasznie bolał nadgarstekMam zamiar wybrać się do lekarza, ale co on mi nowego powie?Pewnie nic, ale jak ból stanie się nie do wytrzymania to sie tez wybiorę.

ania3004
Nowy użytkownik

Post autor: ania3004 » 11 lutego 2004, 02:10

Wiesz ja juz byłam nawet i u ortopedy, ale on nie powiedział mi nic innego niż mój chirurg.
Nie daj się nabrać na zastrzyk, który polega na wkuciu się mniej więcej w to miejsce co boli, to nie pomaga nigdy, a boli nawet gorzej .Pamiętaj jest jedna zasada dobrego chirurga operacja na samym końcu, bo to może być związane ze ścięgnem ,które możesz mieć naderwane i będą mogli chcieć operować, ale to odległe czasy najpierw leczenie, a potem ewentualnie to najgorsze, chociaż to jest taka męcząca choroba, że u mnie wraca zawsze.
To tyle ode mnie.
Napisz jak byś chciała, czegoś więcej się jeszcze dowiedzieć. Może będę Ci umiała jeszcze jakoś pomóc.

onka21
Nowy użytkownik

Post autor: onka21 » 11 lutego 2004, 14:23

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedzi, a czy używałaś może maści rozgrzewających na to miejsce gdzi boli? albo jakiś okładów?

ODPOWIEDZ