Artykuły medyczne
Dlaczego kobieta powinna badać się po 40 roku życia?
Po 40 roku życia organizm kobiety wchodzi w etap licznych przemian, niekoniecznie dla niej przyjemnych. Wahania nastrojów, nieregularne cykle miesięczne, spowolniony metabolizm ? to tylko niektóre z przykrych następstw okresu przekwitania.
Nowotwory układu chłonnego atakują podstępem
Znajomość objawów choroby i regularne wykonywanie profilaktycznych badań mogą być kluczowe dla rozpoznania choroby i podjęcia odpowiedniego leczenia.
Polacy chcą się badać
Aż 61% Polaków poddałoby się kolonoskopii lub poleciłoby ją osobom bliskim, by uniknąć zachorowania na raka jelita grubego.
Światowy Dzień Jaskry
Podczas obchodzonego Światowego Dnia Jaskry czołowi polscy eksperci z dziedziny okulistyki przytoczyli alarmujące dane - ponad połowa osób,która cierpi na jaskrę nie jest świadoma swojej choroby.
Polacy a choroby cywilizacyjne
Coraz większa liczba osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia, nowotwory, cukrzycę czy osteoporozę, należące do grupy tzw. chorób cywilizacyjnych.
Polacy a profilaktyka chorób cywilizacyjnych.
Najczęstszym powodem dla którego unikamy badań profilaktycznych jest przekonanie o tym, że jesteśmy zdrowi
Cukrzyca - groźna choroba naszej cywilizacji
W ciągu ostatnich lat obserwuje się wzrost zachorowań na cukrzycę, który spowodowany jest prowadzeniem niezdrowego trybu życia.
Żywienie w profilaktyce nowotworowej
Wskazówki, które pozwolą ci zmniejszyć ryzyko określonego nowotworu...
Praca w ogrodzie - dobra dla kości
Największą zaletą pracy w ogrodzie jest to, że wielu ludzi po prostu chce to robić...
Wczesna diagnostyka raka piersi:bez operacji i blizn...
Mammotomiczna biopsja piersi jest obecnie najdokładniejszą i jednocześnie małoinwazyjną metodą oceny zmian w gruczole piersiowym.
Regularne badania w okresie menopauzy
Jak często oraz jakie badania należy wykonywać w okresie menopauzy.
Uniknij ospy i zaszczep się
W Polsce co roku na ospę wietrzną choruje do 200 tysięcy osób, najczęściej dzieci w wieku od 5 do 14 lat, jednak w ostatnich latach wzrosła liczba zachorowań wśród młodzieży i dorosłych.
Niezwykle groźne pneumokoki
Jak wynika z danych WHO, infekcje pneumokokowe zagrażają osobom powyżej 65 roku, a także dzieciom w ciągu ich dwóch pierwszych lat życia.
Cytologia - klasyfikacja Papanicolau
Po ukończeniu 30-go roku życia wykonuj badanie cytologiczne raz do roku - tylko wtedy masz szansę, że jeżeli atypowe komórki zostały przeoczone za pierwszym razem, zostaną zauważone w czasie następnego badania.
Odporny organizm.... w cztery tygodnie
Dziesiątki badań naukowych potwierdziło tezę, że to nie drobnoustroje, ale sposób w jaki żyjemy osłabia nasz system immunologiczny i sprawia, że zaczyna on szwankować.
Idealne badanie piersi
Lekarstwa na tę przypadłość nadal nie wynaleziono, wiadomo jednak, że rak wykryty w bardzo wczesnym stadium gwarantuje jego wyleczenie.
Pieprzyk, myszka i... słońce
Największym wrogiem każdej komórki barwnikowej czyli melanocyta i tego, który występuje w normalnej skórze i który buduje znamię jest słońce.
Rak szyjki macicy - wczesne wykrywanie
80% przypadków przedwczesnej śmierci z powodu raka szyjki macicy dałoby się uniknąć pod warunkiem rzetelnego przeprowadzenia badań profilaktycznych.
pH-metria pochwy
Określenie stopnia kwasowości pochwy (pH - metria pochwy) określa podatność na stany zapalne, zwłaszcza powtarzające się.
Wczesne wykrywanie nowotworów szansą
Nowotwory złośliwe w dalszym ciągu zbierają każdego roku niebagatelne żniwo pośród chorujących na nie ludzi obu płci.