Uzupełnienia ruchome

Uzupełnienia ruchome

Uzupełnianie ruchome stosujemy przy licznych brakach zębowych, gdy nie można zastosować uzupełnień stałych lub gdy pacjent nie decyduję się  zastosowanie implantów.

Protezy osiadające

Protezy ruchome wykonane z akrylu lub z nylonu, obciążające wyrostki zębodołowe wyłącznie przez błonę śluzową i okostną na kości szczęki co doprowadza do zaniku kostnego i osiadania protezy.  Protezy osiadające stosuje się w przypadku bezzębia lub rozległych braków w uzębieniu, kiedy nie ma możliwości wykonania innych rodzajów uzupełnień (protez szkieletowych, stałych, opartych na implantach).

Protezy szkieletowe

Ruchome uzupełnienie protetyczne, które opiera się nie tylko na dziąsłach i błonie śluzowej, ale również na zębach, przez co nie powoduje nasilonego zaniku kości i dziąseł.  Proteza szkieletowa wykonana jest ze szkieletu wykonanego z cienkiego metalu oraz z akrylowych elementów odbudowujących brakujące zęby i podłoże.

Protezy elastyczne

Protezy elastyczne to protezy nylonowe wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, które zapewnia protezie odporność na złamanie i znacznie większy komfort użytkowania. Protezy elastyczne są dużo cieńsze od protez standardowych, mają lepsze trzymanie i nie mają metalowych klamer.

Podobne teksty