Jak radzić sobie z zapaleniem pęcherza?

Jak radzić sobie z zapaleniem pęcherza?
Spis treści
  1. Przyczyny zapalenia pęcherza
  2. Czynniki ryzyka
  3. Objawy
  4. Lek na zapalenie pęcherza - neoFuragina

Zapalenie pęcherza moczowego to częsta dolegliwość, z którą boryka się wiele kobiet. Ta z pozoru niegroźna infekcja układu moczowego potrafi nie tylko skutecznie utrudnić normalne funkcjonowanie, ale przede wszystkim, może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Warto zatem dowiedzieć się, jak zapobiegać zapaleniu pęcherza, a w przypadku zachorowania – jak sprawnie sobie z nim poradzić.

Przyczyny zapalenia pęcherza

Zapalenie pęcherza to typowo kobieca dolegliwość. Statystyki podają, że 20-50% kobiet przebyło go chociaż raz w życiu. To kilkukrotnie więcej niż w przypadku mężczyzn. Powodem tak dużej rozbieżności są różnice anatomiczne – kobiety mają znacznie krótszą cewkę moczową, która dodatkowo znajduje się blisko ujścia pochwy i odbytu, czyli w miejscach, w których mieści się wiele bakterii. Przeniesienie się ich na drogi moczowe może skutkować stanem zapalnym. Najczęstsze przyczyny zapalenia pęcherza:

  • pałeczka okrężnicy (Escherichia coli) – najczęstsza przyczyna zapalenia pęcherza. 95% przypadków wywołanych jest właśnie przez tę bakterię; jest ona obecna w przewodzie pokarmowym każdego zdrowego człowieka, ale staje się groźna dopiero po przedostaniu się do dróg moczowych;
  • chlamydia trachomatis – bakteria, która do pęcherza i moczowodów dostaje się najczęściej poprzez stosunek seksualny;
  • dwoinka rzeżączki;
  • gronkowiec.

Czynniki ryzyka

Do zapalenia pęcherza bardzo często dochodzi w okresie zimowym. W tym czasie zwiększa się ryzyko przeziębienia czy przemarznięcia. Nieraz wystarczy ubranie, które nie zapewnia nerkom odpowiedniej ochrony przed zimnem. Przechłodzenie pęcherza może również doskwierać w lecie, gdy siadamy na zimnych powierzchniach lub kąpiemy się w chłodnej wodzie. Zdarza się, że zapalenie pęcherza jest wynikiem stosowania niewłaściwego płynu do higieny intymnej lub reakcji alergicznej wywołanej używaniem tamponów, podpasek, żelów nawilżających lub środków plemnikobójczych. Infekcje mogą także być wywoływane przez mechaniczne środki antykoncepcyjne oraz niewłaściwą higienę. Szczególnie muszą uważać również kobiety ciężarne oraz w okresie klimakterium.  

Objawy

Najczęstsze objawy zapalenia pęcherza:

  • ból i pieczenie w trakcie oddawania moczu,
  • konieczność częstego oddawania moczu,
  • ból brzucha w okolicy nadłonowej,
  • krew w moczu,
  • zmieniony zapach moczu.

Tego typu dolegliwości zdecydowanie uprzykrzają życie. Trudno przez nie skupić się na codziennych zajęciach. Nie można zatem ich bagatelizować i w przypadku dwudniowego utrzymywania się objawów należy skonsultować się z lekarzem. Tym bardziej, że nieleczone zapalenie pęcherza może doprowadzić do zapalenia nerek, a niekiedy nawet do bezpłodności.

Lek na zapalenie pęcherza - neoFuragina

Ważnym elementem leczenia jest przyjmowanie odpowiednich preparatów. Jednym z najskuteczniejszych leków jest neoFuragina, w którego skład wchodzi 50 mg furaginy. Niewątpliwą zaletą neoFuraginy jest jej udowodnione, skuteczne działanie – zwalcza przyczyny, łagodzi objawy
i hamuje rozwój bakterii. Co więcej, lek jest dostępny bez recepty.

Dowiedz się więcej o leku neoFuragina na: http://neofuragina.pl/

Ocena artykułu

4.7
z 10 głosów
Napisz komentarz →
5
 
(7)
4
 
(3)
3
 
(0)
2
 
(0)
1
 
(0)
Ocena
Ocenianie... . .
Dziękujemy za ocenę!
4.7 z 10 głosów

100%czytelników oceniło artykuł na 4 i 5 gwiazdek.

    Podobne teksty