W jaki sposób chronić się przed rakiem?

kajeks
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 03 lipca 2015, 06:03

Re: W jaki sposób chronić się przed rakiem?

Postautor: kajeks » 08 maja 2017, 13:38

Gdyby olej konopny był tak skuteczny to leczono by nim praktycznie każdą chorobę oraz byłby o wiele bardiej dostępny. Niestety ale nie jest.....

Można sie nim wspomagać , ale jeśli chodzi o leczenie stwardnienia rozsianego to jest ono inne:
http://sm.net.pl/leczenie-stwardnienia-rozsianego/
Na stronie jest to opisane Powino być prowadzone pod kontrolą lekarza oraz z zastosowaniem odpowiednich leków. Tylko tak możńa utrzymać długi okres remisji choroby.

minip
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 25 maja 2016, 16:26

Re: W jaki sposób chronić się przed rakiem?

Postautor: minip » 28 lipca 2017, 12:01

starla pisze:Przede wszystkim trzeba się badać, nie zawsze da się uniknąć zachorowaniu na nowotwór ale zawsze wczesne wykrycie daje o wiele większe szanse na wyleczenie .


Dokładnie tak, rak to jest na tyle podstępna choroba, że często nie daje objawów aż do ostatniej chwili. Dlatego oprócz prowadzenia zdrowego trybu życia (unikanie używek, niezdrowego jedzenia) należy przeprowadzać regularnie badania kontrolne. Co jakiś czas są organizowane takie darmowe akcje w klinikach czy przychodniach, warto sprawdzać ogłoszenia i się wcześniej na nie zapisywać. Z tego co wiem to na pewno w łódzkim szpitalu Bonifratrów są wykonywane bezpłatne badania kolanoskopowe pod kątem raka jelita grubego dla osób po 40stym roku życia, bez żadnego skierowania, wystarczy przedzwonić i się omówić.

kler
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:01

Re: W jaki sposób chronić się przed rakiem?

Postautor: kler » 31 sierpnia 2017, 11:24

Przede wszystkim robić badania, szczególnie te które mogą być kluczem do wykrycia nowotworu u kobiet to przede wszystkim te badanie http://www.euroimmundna.pl/hpv , wirus hpv jest bardzo niebezpieczny i niesie za sobą wiele okropnych powikłań, dlatego warto się przebadać.

Anita80
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 2018, 21:55

Re: W jaki sposób chronić się przed rakiem?

Postautor: Anita80 » 24 maja 2018, 09:25

Zgadzam się z wami. Zapobieganie nowotworom to bardzo ważna kwestia, o której nie wolno zapominać. Myślę jednak, że ważne jest posiadanie, chociażby podstawowej wiedzy na temat takich chorób. Dzisiaj miałam okazję przeczytać świetny tekst – bardzo rzetelny oraz wyczerpujący, pełen przydatnych informacji, na temat nowotworu odbytnicy, który niestety występuje coraz częściej. Jeśli jesteście zainteresowani, to znajdziecie go tutaj http://odbytnica.pl/nowotwor-odbytnicy- ... obieganie/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość