DEPRESJA

Skorpion
Nowy użytkownik

Re: DEPRESJA

Postautor: Skorpion » 15 marca 2018, 15:10

Z depresją nie ma żartów i pod żadnym warunkiem nie jest to coś, co powinno się lekceważyć. Mi osobiście bardzo pomogli specjaliści z Angelini - https://angelini.pl/, dzięki którym udało mi się wyleczyć początkowe etapy tej choroby. Pomogła mi szybka reakcja, więc jeśli ktoś ma podobne problemy to nie polecam zwlekać, bo może być wtedy tylko gorzej.

dziewczątko
Nowy użytkownik

Postautor: dziewczątko » 05 kwietnia 2018, 17:19

Depresja to ciężka choroba :( Wiem coś o tym, bo niedawno dopadły mnie stany depresyjne... Nie miałam pojęcia jak sobie z tym poradzić :cry: Jednak bardzo pomogła mi ciocia, która podesłała mi różeniec górski na https://www.magazyn-zdrowia.pl/ziola-je ... 00426.html . Troszkę o nim poczytałam i zdecydowałam się spróbować! W końcu to zioło ma działanie przeciwsepresyjne :) Po miesiącu picia różeńca muszę przyznać, że ciocia miała rację i to faktycznie działa :ehem: Po stanach depresyjnych nie ma już śladu, a zioła z pewnością zostaną ze mną na dłużej!

Grejsi
Nowy użytkownik

Postautor: Grejsi » 08 maja 2018, 20:34

Zdecydowanie postawcie na tę ofertę - http://www.poradnia-psyche.pl/
To poradnia z najlepszymi specjalistami

lagatka
Nowy użytkownik

Postautor: lagatka » 28 maja 2018, 14:51

Uzupełnianie neuroprzekaźników to jest tylko radzenie sobie z objawami, istnieją jednak przyczyny takiego a nie innego stanu rzeczy. Jedną z nich będzie dysbioza flory bakteryjnej jelit. Dr Natasha Campbell-McBride wiele lat temu utworzyła termin Zespół psychologiczno-jelitowy lub Zespół fizjologiczno-jelitowy - GAPS. GAPS wyznacza związek pomiędzy funkcjami układu pokarmowego a funkcjonowaniem reszty organizmu. Depresja endogenna jest również chorobą GAPS. Ci ludzie nie wytwarzają wystarczającej ilości serotoniny i dopaminy, za to nadmierną ilość noradrenaliny, więc przez cały czas odczuwają stres i przygnębienie. Tak więc trzeba wyleczyć ich jelito.

Jeśli problem nie jest natury czysto biologicznej to przez sposoby funkcjonowania własnego umysłu można popaść w depresję.
Kiedy się zdenerwujesz, możesz postąpić tylko na trzy sposoby, są tylko trzy opcje reakcji na gniew:
1. Wpaść w depresję z tego powodu, będąc pasywnym i nie podejmując żadnej decyzji, co jak wiemy z definicji oznacza „bycie mniej żywym.”
2. Zareagować agresją, co jest destruktywną decyzją, czyli użyciem gniewu tworząc sytuację wygrana/przegrana, krzywdzącym innych aby „zrzucić” nasz gniew na innych poprzez ich granice i zaspokoić swoje potrzeby ich kosztem.
Lub
3. Zachować się asertywnie, co jest konstruktywną decyzją i tworzy sytuację wygrana/wygrana, my dbamy o swoje potrzeby i zaspokajamy je samodzielnie. - System Operacyjny Umysłu

Psychologowie dawniej opisywali depresję jako „złość zwróconą do środka.” Jest trochę prawdy w tym stwierdzeniu. Kiedy chowamy swój gniew, żywiąc urazę – albo traktujemy kogoś z „pogardliwym milczeniem”, albo zachowujemy się w sposób „pasywno- agresywny” – napełniamy się gniewem, cały czas zaprzeczając, że istnieje (w nas). Odkąd nauczyliśmy się że 1 Prawo Termodynamiki mówi, że „energia nie może być stworzona, ani zniszczona” – tylko przekształcona – wtedy nasze niespełnione potrzeby i zranienia muszą gdzieś iść. Wypełniają one zbiornik w naszym wnętrzu, który możemy nazwać „depresją.”

tomer
Nowy użytkownik

Postautor: tomer » 13 czerwca 2018, 13:56

Muszę iść do psychologa, jak odzyskam trochę czasu, bo nie radzę sobie z coraz większą ilością rzeczy. Moja samoocena znacząco spadła w ostatnich miesiącach, nie odczuwam radości z rzeczy, które kiedyś mnie pasjonowały, najchętniej w ogóle nie wstawałabym z łóżka. Szybko robię się zmęczona, nie umiem się skupić - koszmar jakiś. Nie chcę, by zeszło to na niebezpieczną ścieżkę, dlatego postaram się poszukać profesjonalnej pomocy jak najszybciej.