czy ktoś wie jak sprawdzić czy dziecko pali?

123katasia
Nowy użytkownik

czy ktoś wie jak sprawdzić czy dziecko pali?

Postautor: 123katasia » 15 listopada 2005, 23:01

Mam problem dzisiaj okazało się,że mój syn prawdopodobnie podpala sobie papierosy. Ma 12 lat i zaprzecza temu, twierdzi że spróbował tylko raz i nie smakowało mu to, jednak jego rówieśncy twierdzą inaczej. Chciałaym w jakiś sposó sprawdzić czy mówi prawdę. Słyszałam o badaniach na włosach, czy mógłby mi ktoś udzielić liższych informacji na ten temat??? Gdzie można zroić takie testy?

multi
Nowy użytkownik

Re: czy ktoś wie jak sprawdzić czy dziecko pali?

Postautor: multi » 16 listopada 2005, 13:54

wiesz co, ja nim na badania i testy spróbowałabym innych metod, może trochę radykalnych, ale jak Ci bardzo na tym zależy to mozesz to wprowadzić. ma 12 lat, wiec nie powinien palić ani przebywać o towarzystwie osób palących. bo z takim 17 latkiem sprawa gorzej wygląda, chodzi do klubów, ma starszych kolegów itp. a tak, 12 nie powinien nigdzie przesiąknąć dymem. więc jak tylko wyczujesz na kurtce, czy ciuchach dym, niech się od razu tłumaczy a jak nie, lub się wykręca, to szlaban, zakaz kożystania z komputera czy coś. możesz czasem poobserwować przez okno czy np idąc z psem nie skręca za jakiś kiosk czy coś niewidoczne z okna i spędza tam trochę czasu. możesz też umówić się na rozmowę z wychowawczynią ze szkoły. nauczyciele zazwyczaj wiedzą który dzieciak pali a który nie.

poza tym ja bym dzieciakowi który ma 12 lat za to, że spróbował palenia od razu dała szlaban. 12 lat ?!!! niedługo 9 latki będą nałogowcami

dżi-dżi
Nowy użytkownik

Postautor: dżi-dżi » 16 listopada 2005, 18:03

wg mnie to Ty nie masz zaufania do swojego syna ... skoro mowi ze nie pali, to nie pali ... wolisz zaufac jego kolegom niz wlasnemu dziecku?! chyba cos jest nie tak ... co z Ciebie za rodzic ... a nie pomyslalas ze moze jego koledzy chca mu robic na zlosc i dlatego mowia takie rzeczy ...

ja radze jeszcze raz, spokojnie i szczerze pogadac z synem, np isc w jakies mile miejsce, spedzic z nim troche czasu i zapytac jeszcze raz ale spokojnie (tzn. nie skrazajac go i nie atakujac itp) tak aby nie czul sie niczym zagrozony i aby sie nie zdenerwowal, wtedy powinien powiedziec prawde ... o ile jej juz wczesniej nie powiedzial a Ty nie chesz tej prawdy uznac ...

btw. ale nie znam Twojego syna wiec pisze tak troche ogolnikowo

powodzenia z synem i mniej do niego wiecje zaufania!

multi
Nowy użytkownik

Postautor: multi » 16 listopada 2005, 21:03

sorry, ale 12 lat i zaczął popalać, bo się przyznał i masz mieć pełne zaufanie do takiego dziecka..... no nie sądze

dżi-dżi
Nowy użytkownik

Postautor: dżi-dżi » 17 listopada 2005, 16:59

przyznal sie ze popalał a to jest duzy plus

nie znam tego chlopca i nie wiem jaki jest ale skro sie przyznal to chyba cos znaczy ...

Multi czy Ty uwazasz ze jezeli ktos popelni jakis bląd to trzeba spisywac go na straty? Przeciez ludzie ucza sie na wlasnych bledach! Dziecie w tym wieku próbuja wielu rzeczy (bo przeciez tak poznaje sie swiat,. metodą prób i błędów)

radze Katasie aby poswiecila wiecje czasu swojemu dziecku, moze wtedy nauczy sie z nim rozmaiwac i jakas wiez "zaufania" sie pojawi miedzy nimi