Czy można uprawiać sex w czasie ciąży

cam80
Nowy użytkownik

Czy można uprawiać sex w czasie ciąży

Postautor: cam80 » 01 sierpnia 2005, 21:48

Witam mam pytanko czy można uprawiać sex w czasie ciąży, jakie pozycje są wskazane a jakie nie, do jakiego okresu jest to możliwe itp. Pozdrawiam.

!mała!
Nowy użytkownik

Re: Czy można uprawiać sex w czasie ciąży

Postautor: !mała! » 01 sierpnia 2005, 21:55

Wiesz co, na górze ekranu pojawia się taki napis ABC pozycji seksualnych. Tam są napewno pozycje, w których można uprawiać seks, będąc w ciąży. Jeśli chodzi o możliwości terminowe, to musisz poczekać na wypowiedzi bardziej doświadczonych ode mnie, bo w ciąży jeszcze nie byłam, więc nie interesowałam się tym zbytnio.

Pavilion
Nowy użytkownik

Postautor: Pavilion » 01 sierpnia 2005, 22:10

wiesz co? juz ten temat kiedys sie pojawil na forum i z tego co pamietam to niektore dziewczyny pisaly aby sie wstrzymac z przytulaniem do ok 10-12 tc! aby uchronic sie przed poronieniem!
nie wiem jak do konca z tym jest ale ja przy pierwszej ciazy przytulajac sie z mezem w 7 tc poronilam po 2 dniach od przytulanka!
teraz ta podpowiedz wzielam sobie bardzo serio do serca i dzieki Bogu jestem juz w 28tc!
ale jezeli nie ma przeciw wskazan to uzywajcie do woli ale z rozwaga aby nie zaszkodzic malenstwu! wazne aby partner za bardzo nie uciskal na brzuszek! :wink:
pozdrawiam!
Obrazek
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

agajg
Nowy użytkownik

Postautor: agajg » 02 sierpnia 2005, 09:00

Hej,najlepiej jak zapytasz lekarza.Kiedy bylam z pierwszym dzieckiem w ciazy moja gin zapewnila ze nie ma przeciwskazan, wiec wrecz do ostatniego dnia przytulalismy sie z mezem.Oczywiscie bez "szaleństw".
To bardzo dobrze wplywa na psychiczne obieranie ciązy.Zwłaszcza kiedy robimy sie juz pełniejsze i nasze poczucie własnej wrtosci troszkę się obniza.Obecnie z druga ciaza nie mam zbyt czesto okazji na przytulanki bo maz pracuje za granica i przyznam ze pod tym wzgledem bardziej mi tego brakuje niz przed ciaza.Kiedy jest, nie czuje sie kobieta z brzuszkiem...Jesli nie ma przeciwskazan to kochajcie sie! To bardzo dobrze robi dla zwiazku w takich etapach zycia

Marzena17
Nowy użytkownik

Postautor: Marzena17 » 23 sierpnia 2005, 20:02

Nie ma rególy==>ciaza-koniec z sexem!!!Mozna go uprawiac oczywiscie i za ostro i nie naciskajac na brzuszek!ja sie przerazilam kiedy w drugim miesiacu po stosunku zaczelam krwawic,tak jakby krew z woda i troszke skrzepu!poszlam na USG przerazona ale naszczescie wszystko bylo na miejscu teraz jestem w 9 miesiacu i za kilka tygodni urodze dziewczynke!do tej pory nie wiem co to bylo za krwawienie ale od tamtej pory bylismy ostrozniejsi i nie poeturzylo sie nic akiego wiecej!Ale wiem ze kobiety ktore poronily wczesniej nie powinny raczej uprawiac sexu dla bezpieczenstwa,jest wieksze zagrozenie ze stanie sie to poraz kolejny!Wiec lepiej odmowic sobie przyjamnosci na jakis czas,chyba warto dla takiego Cuda :color: lub ograniczyc sie do ieszczot!!!