streptococcus pneumoniae

margop74
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2005, 17:18

streptococcus pneumoniae

Postautor: margop74 » 16 maja 2005, 17:22

Czy dziecko, które "złapało" tę bakterię może mieć przewlekły katar i kaszel, czy przyczyny tych objawów należy szukac gdzie indziej? Mam na myśli to, czy ta bakteria atakuje od razu tak, że powoduje np. zapalenie płuc, czy ew. poprzestaje na katarze...?
M.

Subek
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 czerwca 2005, 09:42

Re: streptococcus pneumoniae

Postautor: Subek » 13 czerwca 2005, 10:09

Witam, u mojej 3-letniej córy (I rok w przedszkolu) już w styczniu stwierdzono strep.pneumoniae- brzydki, ziolony katar. Mój pediatra zalecił IRS 19. Pod koniec lutego zaczął się problem z wiecznie zatkanym nosem, trudności z wydmuchaniem czegokolwiek. Dziecko dostawało różne leki, w tym też antybiotyki. W maju, po raz kolejny zrobiłam dziecku wymaz i znowu wyszła ta sama pneumoniae, ale zmutowana, oporna na wszystkie antybiotyki dopuszczone dla dzieci. Katar teraz daje się wydmuchać, ale jest go dużo i jest zielony. IRS19, który znowu zaczęłam podawać wybielił i zmniejszył wydzielinę kataru, ale do dnia, w którym laryngolog kazał zmnijszyć dawkę do 1x dziennie. Teraz znowu jest go dużo i zielono. Generalnie podejście pediatry i laryngologa jest takie, żeby tego nie ruszać tylko starać się uodparniać organizm - antybiotyku skutecznego podać nie można, bo jest za mała. A ja jestem bezsilna, bo nie wiem jak się dziadostwa pozbyć z nosa. Moja córeczka jest juz zmęczona ciągłym wydmuchiwaniem nosa. Proszę o jakąś poradę. Może ktoś z rodziców znalazł się w podobnej sytuacji???

HUBERCIKIMAMA
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 15 listopada 2005, 20:17

Re: streptococcus pneumoniae

Postautor: HUBERCIKIMAMA » 15 listopada 2005, 20:58

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Szczepionka na STREPTOCOCUS PNEUMONIAE jest PREVENAR.
Szczepionka jest nowa dla dzieci od 2 miesieca zycia do 5 roku zycia.
Troszke sie tym zaczelam interesowac jak u mojego 8-mio miesiecznego synka stwioerdzono w wymazie z gardla,ze ma STREPTOCOCUS PNEUMONIAE. :crazy: :dogeys:
sZCZEPIONKA JEST DOSC DROGA,,,ZALEZY OD MIASTA I OD APTEKI,,,ALE U MNIE WE wrocławiu KOSZTUJE OD 280ZL DO 360ZL.
Dla dziecka od 2-go miesiaca zycia potzrebnych jest 6 szczepionek,po 7-mym miesiacu 4 dawki a powyzej 2-ch late tylko jedna dawka.
Prawdopodobnie trzeba powtarzac szczepienie co 5 lat.
BASIA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość