opuchlizna stóp

iza_b1
Nowy użytkownik

opuchlizna stóp

Postautor: iza_b1 » 26 czerwca 2004, 19:51

Cześć. Nie wiem może się powtarzam,ale jestem "nowa" i nie wiem czy może był juz poruszany ten temat, ale od dzisiejszego ranka mam strasznie opuchniete stopy, całe od kostek począwszy.Po raz pierwszy spotkało mnie coś takiego i nie wiem co z tym zrobić.Proszę o poradę. Aha jestem w 16 tygodniu ciązy. Może to normalne?

Dorotaka
Nowy użytkownik

Re: opuchlizna stóp

Postautor: Dorotaka » 27 czerwca 2004, 10:14

Witam!!! Jeżeli nie masz innych objawów takich jak opuchnięte ręce i twarz to jest to normalne. Postaraj się ograniczyć sól i jak najwięcej odpoczywać, i nie obciążaj stóp.

Pati1983
Nowy użytkownik

Postautor: Pati1983 » 30 czerwca 2004, 07:36

Witam Cię. Nawet jeżeli nie puchną ci ręce i twarz to powinnaś to sprawdzić. U mnie zaczęło się podobnie i z czasem zaczęły puchnąć mi również ręce i twarz, a jak się okazało później to było zatrucie ciążowe i teraz moja córeczka nie żyje. Mam tylko prośbę, żebyś poszła do lekarza i wykonała badania moczu oraz sprawdziła co z twoim ciśnieniem, bo jeżeli ewentualnie coś się będzie działo to można jeszcze temu zapobiec. Nie mówię tego żeby cię przestraszyć ale żebyś się upewniła i żeby nie stało się z twoim dzieckiem nic złego tak jak z moim. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. Trzymaj się cieplutko. Pozdrawiam. Pati.

Dorotaka
Nowy użytkownik

Postautor: Dorotaka » 30 czerwca 2004, 09:15

Witam!!!Pati bardzo mi przykro że tak się stało ale naprawdę puchnięcie stóp w ciąży jest rzeczą normalną z tego względu że w organiżmie zatrzymuje się woda, nogi są bardziej obciążone i dochodzi jeszcze np upał co też ma na to wpływ.Racja że Iza powinna to sprawdzić ale też powinna się do tego przyzwyczaić bo to dopiero początek ciąży póżniej będzie jeszcze ciężej. Wiem to z własnego doświadczenia bo miałam nogi jak balony żadne buty nie pasowały, chodziłam w kapciach, a udało mi się szczęśliwie urodzić córeczkę,czego i wam z całego serca życzę!!!

kam
Nowy użytkownik

Postautor: kam » 03 lipca 2004, 19:37

owszem puchniecie nog w ciazy jest normalne, ale jednak nie zawsze, ja tez mialam ten problem i niestety nie skonczylo sie to u mnie dobrze. lepiej to sprawdzic.
kam