Ile moze sie moze spoznic okres ?

MALY
Nowy użytkownik

Ile moze sie moze spoznic okres ?

Postautor: MALY » 09 sierpnia 2003, 14:02

Moja dziewczyna nie ma już okresu 2 tygodnie czy to normalne ?? Ile taki okres może się spóźnić ??
MALY

jamalenstwo
Nowy użytkownik

Re: Ile moze sie moze spoznic okres ?

Postautor: jamalenstwo » 09 sierpnia 2003, 19:06

Wszystko zależy od jej organizmu. Jeśli może być w ciąży, to lepiej by zrobiła test, bo spóźniający się o tyle okres to pierwszy objaw.
Jesli nie moze być w ciąży, to miesiączka może się spóźniać z setek różnych powodów zaczynając od stresu a na jakiejś poważnej chorobie kończąc. Co do tego ile może się spóźniać, to w "normalnych" warunkach powinna być stosunkowo regularna spóźnienie maksymalnie do kilku dni (jak dla mnie to maksymalnie 3 dni jeśli jest regularna jak w zegarku i 7 jeśli ten zegarek jest nieco rozregulowany). Jeśli natomiast na coś zachorowała to może okres zupełnie nie wystąpić, ulec zatrzymaniu na miesiące.
Jedna rada albo po test do apteki albo do lekarza.
Człowiek może żyć bez powietrza parę minut, bez wody około dwóch tygodni, bez jedzenia dwa miesiące, a bez myślenia wiele lat - Poncjusz Pupencjusz Junior Piąty.

Chemiczka
Nowy użytkownik

Postautor: Chemiczka » 09 sierpnia 2003, 21:17

Rok temu, mimo iz juz wtedy to byl 6 czy 7 rok jak miesiaczkowalam, to okres spoznial mi sie nawet o 3 tygodnie. A w wakacje zdazylo sie tak ze okres mialam w maju a nastepny dopiero we wrzesniu. Bylam u ginekologa, przepisal mi zastrzyki na wywolanie miesiaczki i nic...
A wydawaloby sie ze po tych kolku latach cykl powinien sie uregulowac. Nigdzie nie wyjezdzalam wiec zmian klimatu nie bylo, nie chorowalam, nie bylo nadmiernego stresu... A tak jakos okres sie wtedy zawieruszyl ;-)

MALY
Nowy użytkownik

Postautor: MALY » 09 sierpnia 2003, 22:30

Dzieki za odpowiedzi jeszcze chcialem nadmienic ze dzis kazalem jej zmierzyc teperature i miala 37,3 Czy to moze byc juz ciaza ??
MALY

zosia
Nowy użytkownik

Postautor: zosia » 09 sierpnia 2003, 22:59

Podwyższona temperarura to jeden z objawów ciąży, ale równie prawdopodobne jest to, że wystapił na przykład jakis stan zapalny, który też mógł wpłynąć na zatrzymanie miesiączki. Najlepiej jest zrobić test ciążowy, wtedy sie wszystko wyjaśni.