Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

uczucie goraca w nogach
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Objawy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Axa
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 8:27 pm    Temat postu: uczucie goraca w nogach Odpowiedz z cytatem

Witam,
trzy tygodnie temu mialam pierwszy raz dziwna sytuacje. W prawej lydce czulam dziwne goraco. Pojawialo sie na 15-20 minut, potem znikalo na troche, by znow powrocic i tak caly dzien. Po kilku dniach to cos pojawilo sie tez na udzie, z tylu, nieco ponad kolanem. Trwalo tydzien. Pozniej dwa tygodnie spokoj, powrocilo znow, nieco mniej intensywnie, w lydce i ze dwa razy wokol kostki, moze troche na piecie nawet. Lekko juz. Ale jest. Zauwazylam, ze w nocy tego nie mam, pojawia sie pare minut po wstaniu z lozka....Co to moze byc? Dodam, ze skora nie jest goraca, nie ma zadnych zewnetrznych objawow, nie jest czerwona, nic. Noga jest normalnie ciepla, a ja mam wrazenie, ze w tym miejscu jest goraca....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dimedicus
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 9:36 pm    Temat postu: re: uczucie goraca w nogach Odpowiedz z cytatem

Objaw wskazuje na początki żylaków.Ale też odczucie parestezji może wynikać ze zmian w kręgosłupie czy też może mieć pochodzenie neurogenne.Jeśli taki objaw będzie się utrzymywał lub zwiększało nasilenie bóli czy odczuć ciepła wskazana wizyta u lekarza.Na razie można stosować masaże żelami,maści do smarowania(masaż zawsze w kierunku góry nogi),unikać długiego stania,również siedzenia z nogami podkurczonymi(na krześle)przy odpoczynku nogi unosić wyżej aby odpoczęły(czy występuje również uczucie ciężkości nóg?)Jaki jest rodzaj pracy?
Axa
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 10:14 pm    Temat postu: re: uczucie goraca w nogach Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz.
Uczucie ciezkosci nog - tak, czasem miewalam....wieczorem w gorace dni...puchly mi tez czasem stopy...ale w upaly....czesto tez chodze na obcasach...
Prace mam siedzaca, za biurkiem, po 8-10 godzin.
W rodzinie sa zylaki, ale nikt nie mial takich objawow jak ja....byly bole, ale ja nie mam boli, mam to dziwne uczucie goraca, przy czym nogi nie sa gorace na zewnatrz...
Acha, no i mam 39 lat.
Powrót do góry
Axa
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 10:17 pm    Temat postu: re: uczucie goraca w nogach Odpowiedz z cytatem

zmiany w kregoslupie? A czy fakt, ze mam plaskostopie i zawsze niewygodne buty, moze to ma wplyw na zmiany w kregoslupie....czy o takie zmiany mogloby chodzic?

Neurologicnze....to przeraza...gdzies w google przeczytalam o SM...

Jednak wybiore sie do lekarza....do kogo najpierw? rodzinny?
Powrót do góry
dimedicus
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 11:53 pm    Temat postu: re: uczucie goraca w nogach Odpowiedz z cytatem

Oczywiście płaskostopie,nieodpowiednie obuwie,siedzący tryb pracy,rodzinne predyspozycje mogą być przyczyną takich objawów.Nic nie wspominałem o SM a chodziło o nerwicę,która może się też tak objawiać.Należy zacząć od lekarza ogólnego.(po badaniach wstępnych skieruje do specjalisty lub sam wdroży leczenie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Objawy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: