Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polip-zatoka szczękowa. Jak usunąć i gdzie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
snq
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 11:17 am    Temat postu: Polip-zatoka szczękowa. Jak usunąć i gdzie? Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam 24 lata. Od dłuższego czasu (ok 4 lata) odczuwam co pewnie czas ucisk za prawym policzkiem. Podczas szybkich ruchów głowy daje się to szczególnie odczuć. Do tego doszły również bóle górnych zębów. Byłem u dr laryngolog, która na 3 wizycie zleciła mi tomografię komputerową zatok.
Badanie wykazało, iż mam polipa śluzówki zatoki szczękowej prawej.
Jego wielkość to ok 2-2,5 cm.

Chciałbym zapytać w jaki sposób jest najlepszy, by się go pozbyć.
Słyszałem, że są zabiegi usuwania polipów przez nacięcie kości w górnej szczęce lub poprzez endoskopię (podobno bez nacięć). Słyszałem, że polipy czasami odrastają i dlatego chciałbym wybrać pewniejszy zabieg.
Pani dr powiedziała, iż zabieg poprzez nacięcie kości umożliwia dokładne usunięcie całej wewnętrznej śluzówki, która powinna się odbudować bez polipa. Z kolei w radiu (Spotkania Medyczne) słyszałem, że zabieg endoskopowy jest nowocześniejszy, mniej inwazyjny i pewniejszy.

Proszę o poradę w sprawie rodzaju zabiegu i ewentualnie miejsca, gdzie taki zabieg jest dobrze wykonywany (najlepiej woj. Śląskie).
Jeśli macie/mieliście jakieś doświadczenia z takim polipem, napiszcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
snq
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 8:47 pm    Temat postu: re: Polip-zatoka szczękowa. Jak usunąć i gdzie? Odpowiedz z cytatem

Doczekałem się usunięcia polipa zatoki metodą FESS (Funkcjonalna Endoskopia Zatoki Szczękowej) w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach-Ochojcu.
W szpitalu byłem 4 dni.
Pierwszego dnia standardowe badania a następnego operacja.
Rano tabletka (tzw. głupi Jaś) i transport na łóżku na blok operacyjny. Znieczulenie ogólne poprzez kroplówkę. Maska na twarz i zaraz robi się zimno w rękę, w którą wbity jest welflon. Z zimna trochę boli ale po chwili zawroty w głowie i śpię. Po ok godzinie budzę się na sali z opatrunkiem w nosie. Po operacji nic nie boli.
Trzeciego dnia rano wyciągają opatrunek. Wrażenie jakby przez nos mózg ciągnęli i za chwilę strumień krwi. Spływa ona jeszcze przez pół dnia na ligninę trzymaną pod nosem. To jedyny ból ale tylko przez chwilę.
Wypis 4-go dnia i zakrapianie nosa solą fizjologiczną 3-4 razy dziennie.
W sumie nie ma się czego bać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kilauea
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 5:47 pm    Temat postu: re: Polip-zatoka szczękowa. Jak usunąć i gdzie? Odpowiedz z cytatem

Mój chłopak ma polip w zatoce szczękowej. Miał w lutym 2009 operacje, ale jemu rozwiercali kości i przez sondę wycinali. Mówił, ze cała prawa strona twarzy była opuchnięta, nie czuł zębów ani warg, jeden wielki siniak... Również miał w nosie sączek i dokładnie tak samo ujął moment wyciągania. Biedny prawie nie zemdlał
Niestety znowu mu odrosło, tak wiec czeka go ponownie operacja. Ale tym razem będzie miał robione tak jak opisałeś. Tak wiec i jemu i mnie ulżyło, ze tym razem będzie zdecydowanie lepiej
Pozdrawiam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Choroby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: