Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wysoki poziom bilirubiny, jak obniżyć??
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sonsieno
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 11:29 am    Temat postu: Wysoki poziom bilirubiny, jak obniżyć?? Odpowiedz z cytatem

Witam
Moja sytuacja wygląda tak...
Mam zespół Gilberta zdiagnozowany jakieś 3 lata temu (czyli inaczej hiperbilirubinemię) co objawia się podwyższonym poziomem bilirubiny we krwi.
Chcę ubiegać się o pracę w straży granicznej lecz jeśli podczas badań wyjdzie na jaw że mam zespół Gilberta z moich marzeń mogą wyjść nici :/
Chciałbym się dowiedzieć co trzeba jeść, jakie diety stosować aby poziom bilirubiny był w normie. Czy ktoś zna może jakieś środki farmakologiczne które mi pomogą??
Osoby które będą mi odradzać pracę w straży albo posądzać o oszustwo chcę od razu uświadomić że zespół Gilberta jest (przynajmniej w moim przypadku) tylko lekkim schorzeniem "kosmetycznym".
Jestem osobą zdrową i aktywną fizycznie (robiłem już wiele innych stosownych badań) i nie chciałbym aby jeden głupi wskaźnik decydował o przekreśleniu moich marzeń
Bardzo proszę o porady
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agali
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 8:26 pm    Temat postu: re: Wysoki poziom bilirubiny, jak obniżyć?? Odpowiedz z cytatem

Witam
Raczej nie ma diet które obnizyłyby wysoki poziom bilirubiny, chociazby dlatego ze bilirubina nie ulega podwyzszeniu z powodu złej diety . Każda osoba znajaca to schorzenie ma swiadomość że głównym objawem tego zespału jest podwyższony poziom bilirubiny. Faktycznie nie powinno to Pana dyskwalifikowac w podejmowaniu pracy, jednak prosze może postarać się o zaświadczenie od specjalisty ze schorzenie to nie ma wpływu na prace jaka chce Pan wykonywac . innej mozliwości nie ma
Pozdrawiam
sonsieno
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 1:13 pm    Temat postu: re: Wysoki poziom bilirubiny, jak obniżyć?? Odpowiedz z cytatem

Problem w tym że ja się ubiegam o taką pracę gdzie poziom bilirubiny ma znaczenie. Jeśli podczas badań stwierdzą u mnie zespół gilberta to klapa...
Proszę nie dopytywać o szczegóły ale tak właśnie sytuacja wygląda i koniec.
Muszę więc na czas badań maksymalnie obniżyć poziom bilirubiny i sądzę że musi być na to jakiś medykament
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oleńka 86
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 7:11 pm    Temat postu: re: Wysoki poziom bilirubiny, jak obniżyć?? Odpowiedz z cytatem

A nie pomyślałeś jakie nieprzyjemności mogą Cię spotkać jeśli to się wyda? Bo przecież czekają Cię badania kontrolne. Jeśli to u Ciebie tylko "schorzenie kosmetyczne" to zaświadczenie od lekarza powinno wystarczyć.
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 1:56 pm    Temat postu: re: Wysoki poziom bilirubiny, jak obniżyć?? Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałam wcześniej nie ma medykamentu na obniżenie poziomu bilirubiny przy zespole Gilberta. Bilirubina nie jest podwyższona z powodu złej diety. Wiesz to napewno że zespół Gilbetra jest chorobą genetyczną, i jednym z jej objawów jest wysoki poziom bilirubiny. Jest to choroba bezobjawowa i nie wymaga leczenie , wie o tym każdy lekarz. Niestety jeszcze ne wynaleziono leków na choroby genetyczne. Domyslam się że aby dostać się do straży trzeba przejść szereg badań, jednak myślę że nie aż tak szczegółowych. Ponad to weż pod uwagę że nawet jeśli teraz zataisz że masz zesół Gilberta, i dostaniesz tą pracę to za rok , dwa masz badania okresowe i co wtedy?? Dowiedz się czy nie wystarczy tylko zaświadczenie lekarskie że masz ten zespół , a skoro choroba nie ma objawów i co najważniejsze nie wymaga leczenie nie powinno to być problemem. Nic innego nie mozna zrobić
Pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: