Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

asymetria jąder!
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Przyszły ojciec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
john69
Nowy użytkownik

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 8:56 pm    Temat postu: asymetria jąder! Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam 17 lat. Podczas bilansu lekarz rodzinny stwierdził u mnie asymetrie jąder, jedno jest mniejsze i wyżej położone. Gdzieś wyczytałem , że to racze może być atrofia jądra. No ale nie ważne... Skierowala mnie do urologa. No więc wg. rady poszedłem, a lekarz mnie spławił jak małe dziecko, mówiąc, że jestem niepełnoletni (byłem sam, rodzice zapracowani) i wogóle musze sie skierować do urologa dzieciecego o opinie! :/ Lekarza takiego w okolicy nie mam, wiec pytanie czy mam czekać do 18 czy szukać owej kliniki, jeśli tak to jakiej(prywatna, publiczna). Jeśli znacie inne wyjście to piszcie!!

P.S. Dodam, że od czasu do czasu mam lekki ból, ledwo go czuję ok. raz na miesiąc. I pytanie, czy może to być przyczyną raka jądra?

Prosze o pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciek_23
Nowy użytkownik

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 9:28 pm    Temat postu: re: asymetria jąder! Odpowiedz z cytatem

Objawów nie powinieneś lekceważyć-ale na pewno nie powinieneś panikować.
Rak jąder rzeczywiście występuje głównie u młodych mężczyzn, ale to, że jedno jądro jest większe od drugiego i położone nieco wyżej lub niżej jest całkowicie normalne.
Chyba że ta różnica jest naprawdę duża lub odczuwasz dolegliwości bólowe (tak jak u Ciebie) Warto więc żeby zbadał Ciebie lekarz.
No cóż ...zachowanie lekarza....fakt pełnoletni nie jesteś-ale przyszedłes do niego z problemem i powinien moim zdaniem potraktować to poważnie. Na pewno nie powinieneś czekać do 18-stki. jądra to dość ważny narząd dla mężczyzny. Najlepszym wyjściem byłoby porozmawiać z ojcem. Na pewno powie Ci więcej co jest normalne a co nie i dobrze, żeby poszedł z Tobą do lekarza, żebyś nie miał problemów.
Powrót do góry
john69
Nowy użytkownik

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 9:46 pm    Temat postu: re: asymetria jąder! Odpowiedz z cytatem

Źle zrozumiałeś, albo żle napisałem. Lewe jądro jest mniejsze:/
Jutro sprobóje sam (powiem, że mnie boli), jeśli nic nie da to skorzystam z twojej rady.

Wiem, że może nie ten temat, ale zaczęły mnie boleć te "nitki" (nasieniwód?) od lewego jądra przy pachwinie... Może też coć poradzisz... Co to może być?

Dzieki
Powrót do góry
maciek_23
Nowy użytkownik

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 11:00 pm    Temat postu: re: asymetria jąder! Odpowiedz z cytatem

większość mężczyzn ma jedno jądro większe drugie mniejsze. tak samo jest u mnie. jeżeli różnice w wielkości nie są bardzo duże i nic nie boli to wszystko powinno być ok. a dla pewnosci powinnies pójść do urologa- zbada Ciebie i będziesz wiedział czy wszystko jest w porządku
Powrót do góry
john69
Nowy użytkownik

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 11:44 pm    Temat postu: re: asymetria jąder! Odpowiedz z cytatem

O! Zbada... Tak czy inaczej, napewno pójde...

Dzięki za rady
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Przyszły ojciec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: