Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spierzchnięte usta a opryszczka.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Uroda, cera, piekna skóra i włosy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karafka
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Lis 19, 2007 9:59 pm    Temat postu: Spierzchnięte usta a opryszczka. Odpowiedz z cytatem

Zaraziłam się pół roku temu HPV-1. Od tego czasu wciąż dręczy mnie opryszczka. Wiem, że na nią nic nie poradze, staram się walczyć, ale to jak walka z wiatrakami.

W każdym razie tej zimy pojawił się dodatkowy problem. Dziwnie spieprzchnięte usta. Górna częśc górnej wargi (te takie miejsce najbliżej nosa) mam potwornie spierzchnięte. Nic nie pomaga. Smarcuje wciąż szminkami na zmiene nawilzającą i ochornną, a do tego balsamem do ust z propolisem. Robie też delikatnie peelingi. Nie pomaga. Usta w tym miejscu zrobili się jak papier ścierny. Skróra pięka i krwawi. Reszta ust jest normalna!

Czy te pieprzchnięcie ma coś wspólnego z opryszczką? Nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu. Zawsze wystarczała jakakolwiek pomadka ochronna i było okej całą zime.

Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić? Będę wdzięczna za wszelkie cenne uwagi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kazeno
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 12:00 am    Temat postu: re: Spierzchnięte usta a opryszczka. Odpowiedz z cytatem

Ja tez mam czesty problem z opryszczka i odradzam ci smarowanie tego miejsca pomadkami, masciami itd. Wszystko co tluste zatrzymuje powietrze a wiruski lubia sie wtedy tam przenies i zaatakowac -efekt opryszczka! Ja na takie spierzchniete usta stosuje zawsze krem przeciw opryszczce (zovirax, Antyvir idt.) teraz jest tego mnostwo. Od czasu do czasu zmien krem bo wirus sie uodparnia. Zovirax nie wysusza ust a mi pomaga na takie spierzchniecia i zapobiega ewentualnej opryszczce.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karafka
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 12:36 am    Temat postu: re: Spierzchnięte usta a opryszczka. Odpowiedz z cytatem

Dzięki Spróbuje, ale w tym spierzchniętym miejscu nigdy nie miałam opryszczki. Wogóle moje opryszczka pojawia się na środku ust albo w buzi, nigdy na brzegach ust. Myslałam o maści Meliherp, bo jest ziołowa, ale trudno ją dostać

Mam jeszcze do Ciebie pytanie. Wiele osób mi mówiło, że czuje kiedy im wyjdzie opryszczka. Że takie swędzenie jest w tym miejscu albo mrowienie. Ja mam coś takiego praktycznie cały czas w róznych miejscach - coś jak chodzące pajączki w okolicach ust, nosa i policzków. I wcale nie jest to symptomem tego że wyskoczy mi opryszczka. Co o tym myślisz?
Powrót do góry
kazeno
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 12:42 am    Temat postu: re: Spierzchnięte usta a opryszczka. Odpowiedz z cytatem

Hmm ja tez zwykle jak mnie swedzi gdzies to zaraz wyskakuje mi tu opryszczka..ale moze masz wrazliwa skore i dlatego u Ciebie czesto tak jest. A masz sucha skore tak ogolnie na twarzy?? Bo to moze tez przez to..

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karafka
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 8:39 am    Temat postu: re: Spierzchnięte usta a opryszczka. Odpowiedz z cytatem

Mam wrażliwą skórę to fakt. Na twarzy raczej normalną - ani tłustą ani suchą, dobrze nawilżam rano i wieczorem, ale może faktycznie to przez to. Nie wiem co na to poradzić. Czasem nie mogę spać przez to bo w kółko mam wrazenie ze coś po mnie chodzi albo że mi włos opadły na twarz i łaskoczą :/ Wyczytałam zę HSV1 umiejscawia się w zakończeniach noerwowych własnie w okolicach ust i nosa, więc myślałam, że to przez to takie uczucie, ale nikt inny nie ma takich objawów...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Uroda, cera, piekna skóra i włosy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: