Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyniki Badań! Co oznaczają symbole PDW, MPV, P_LCR

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jouliettka
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 11:01 am    Temat postu: Wyniki Badań! Co oznaczają symbole PDW, MPV, P_LCR Odpowiedz z cytatem

Odebralam wyniki badan i niestety nie wiem co oznaczaja niektore symbole i jaka jest norma.
Podam wszystke wyniki i prosze o odpowiedz czy sa w normie.
Jestem kobieta i mam 21 lat.
WBC - 7,3
RBC - 4,66
HGB - 14 g/dL
HCT - 39,4 %
MCV - 84,5 fL
MCH - 30 pg
MCHC 35,5 g/dL
PLT 229

OB 14

Stmbole napisane dlugopisem (S -50, E -6, M - 1, L - 43) nie wiem co oznaczaja

WBC:
LYM% - 36,4
MXD% - 7,7
NEUT% - 55,9

RBC_CV - 12,1%

PDW - 15,4 fL
MPV - 11.4 fL
P_LCR - 36,2%

Czy przy wynikach ma zanczenie infekcja gardła oraz silny stres jakis czas przed badaniem??

Bardzo prosze o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jouliettka
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2007 7:33 pm    Temat postu: re: Wyniki Badań! Co oznaczają symbole PDW, MPV, P_LCR Odpowiedz z cytatem

Bardzo prosze o odpowiedz czy moje wyniki sa dobre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agali
Nowy użytkownik

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 1:59 pm    Temat postu: re: Wyniki Badań! Co oznaczają symbole PDW, MPV, P_LCR Odpowiedz z cytatem

Witam
Wyniki masz w normie, jedynie Ob jest troszke podwyższone, ale ma to związek ze stanem zapalnym i napewno Twoje chore gardło ma na to duży wpływ. Wyjasnię Ci te niezrozumiałe symbole :
Te napisane długopisem jest to rozmaz krwi i różnicuje się tutaj wszystkie rodzaje gronulocytów, i tak S to tzw. segmenty, E eozynocyty, M monocyty i L limfocyty. W tych badaniach masz troszke podwyższony poziom eozynocytów co może sugerować choroby alergiczne,infekcje i okresy zdrowienia po zakażeniach. Natommiast symbolem PDW określa się wkaźnik anizocytozy płytek krwi czyli róznicowania płytek pod względem wielkości tych komórek. MPV jest to średnia objętości płytki krwi, natomiast P-LCR jest to wskaźnik dużych płytek krwi. Wszystkie te parametry masz w normie. I tutaj ważne jest to, że te parametry sa określane tylko wraz z poziomem płytek krwi. Parametry te mają duże znaczenie diagnostyczne w przypadku jeśli poziom płytek jest poza normą .
Pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: