Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Morfologia krwi - prośba o interpretacje
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pfompfel
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 4:17 pm    Temat postu: Morfologia krwi - prośba o interpretacje Odpowiedz z cytatem

Witam!

Bardzo proszę o interpretacje moich wyników - myśle, że są w normie ale dla pewności zwracam się do was z tą prośbą.

3 lata temu zachorowałam na borelioze (byłam leczona miesiac antybiotykiem), biore równiez pigułki hormonalne i jestem po zapaleniu oskrzeli i tchawicy (2 tyg antybiotyków)

Badania na obecnosc boreliozy bede miała za 3 miesiace (tyle trzeba czekać)... lecz ja wciaz źle się czuje - jest mi słabo, mam problemy z koncentracją, wahania nastrojów, problemy z pamięcią...

Mam 20 lat i jestem kobietą.

Oto moje cząstkowe wyniki:

RBC - 5.12 10^12/l
HCT - 0.44 l/l
MCV - 86.9 fl
RDW-CV - 13.4 %
HGB - 9.5 mmol/l
MCH - 1.9 fmol
MCHC - 21.30 mmol/l
PLT - 238 10^9/l
MPV - 9.6 fl
PDW - 10.8 fl
WBC - 4.9 10^9/l
LYMPH - 2.6 10^9/l
LYMPH% - 52.3 %
MID - 0.4 10^9/l
MID% - 9.8 %
GRAN - 1.9 10^9/l
GRAN% - 37.9 %

Z góry dziękuję

PS: Jesli to istotne

Glukoza - 95.0 mg/dl
Kwas moczowy - 254 (cos)mol/l
CRP - 0.6 mg/l
TSH 3 gen. - 1.76 mIU/L
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agali
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 10:33 am    Temat postu: re: Morfologia krwi - prośba o interpretacje Odpowiedz z cytatem

Witam
Masz bardzo niską hemoglobine co wskazuje na silna anemię, ponad to masz przesuniecia w rozmazie krwi, sugerujące na lekki stan zapalny. BAdanie biochemiczne są w normie, jesdynie mam pytanie czy kwas moczowy ma taka wartość jak napisałaś?? bo jesli tak to jest bardzo wysoki. Koniecznie powinnaś iść z tymi wynikami do lekarza , który napewno zleci dalsze badania i napewno zapisze cos na anemię.
Pozdrawiam
pfompfel
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 10:52 am    Temat postu: re: Morfologia krwi - prośba o interpretacje Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za odpowiedz.

Wahałam się czy warto iśc z tymi wynikami do lekarza...

Te przesunięcia w rozmazie krwi mogą być wynikiem tego zapalenia tchawicy - tydzien przed badaniem skonczyłam jesc antybiotyki.

Co do anemii to miałam już ją gdy lekarze nie potrafili zdiagnozować choroby - boreliozy. Dzisiaj czuję się fatalnie - wiecznie zmęczona i blada...

Co do kwasu moczowego to przepisałam wszystko dokładnie z karty wyników. - a czy może to być potwierdzeniem anemii czy raczej sugeruje coś więcej?

Jeszcze raz bardzo dziękuję
Powrót do góry
almarkow
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 12:47 pm    Temat postu: re: Morfologia krwi - prośba o interpretacje Odpowiedz z cytatem

Wynik HGB podany jest w mmol/l (norma 6,9-9,4 mmol/l) a nie w g/dl więc to nie jest chyba anemia? Ale moge się mylić!
Powrót do góry
pfompfel
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 12:54 pm    Temat postu: re: Morfologia krwi - prośba o interpretacje Odpowiedz z cytatem

Właśnie - podobno są jakieś zmiany jeśli chodzi o wyrażenie jednosteki obliczeń... Podobno w jakimś szpitalu przez te zmiany zmarła osoba która mając cukrzyce - dostała glukozę... (źle zinterpretowane badania przez lekarzy)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: