Czerwone plamy na twarzy po wypiciu alkoholu.

mentysław
Nowy użytkownik

Czerwone plamy na twarzy po wypiciu alkoholu.

Postautor: mentysław » 21 marca 2007, 21:42

Witam ! Mam 20 lat. Od kilku miesiecy (nie zawsze) ale ostatnio zdarzyło mi sie to kilka razy pod rzad, po wypiciu alkoholu typu wódki(wystarczą np. 4 kieliszki) lub kilku piw dostaje czerwonych plam na twarzy, na górze klatce piersiowej i na plecach. Plamy te przechodza po jakiejs godzinie jak przestaje spożywac alkohol. Jezeli wypiję jeszcze choćby kieliszek, staje sie znowu caly mocno czerwony ! Czego to są objawy i jak sie przed nimi leczyc i u kogo? Czy jest to przypadłość dermatologiczna, alergiczna(uczulenie na alkohol) czy moze kardiologiczna(niebezpieczne wzrosty cisnienia po spożyciu alkoholu). Prosze odpowiedź do jakiego specjalisty powinieniem się ewentualnie skierować? Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam!!!

kacper17
Nowy użytkownik

re: Czerwone plamy na twarzy po wypiciu alkoholu.

Postautor: kacper17 » 22 marca 2007, 14:27

Cóż to normalne jest hehehe :D Wódka rozszerza naczynia i "rozgrzewa". Żadna patologia :P

lessero
Nowy użytkownik

Postautor: lessero » 22 marca 2007, 20:23

Pić więcej jak cztery kieliszki... Plamy będą fioletowe.... He, he.. :lol:

A tak na poważnie to tak jak kolega wyżej: czynniki osobnicze, widocznie masz naczynia krwionośne bardziej podatne na działanie alkoholu co powoduje gwałtowne i mocne ich rozszerzenie - objawia się to miejscowym przekrwieniem - plamy... mam chrzestnego, razem dajemy czadu od ładnych kilkunastu lat i odpukać, czerwony jak burak, dobrze się ma...

Michas84-20
Nowy użytkownik

Postautor: Michas84-20 » 11 października 2008, 17:56

Cześć mentysław mam taki sam problem jak Ty, wręcz identyczny :( wydaje mi się że to jest problem kardiologiczny. Ja mam 24 lata i jak pije wódkę to robią mi się czerwone plamy najpierw na twarzy a później stopniowo na klatce piersiowej i plecach, ale nie zawsze raz mogę pic do upadłego a raz mam w/wym problem. Wie może ktoś coś więcej na ten temat? Dzięki za rady i pomoc

Chwedor
Nowy użytkownik

Postautor: Chwedor » 20 listopada 2008, 16:56

Hejo. Widzę, że tan problem jest bardziej powszechny niż myślałem.

Mam 21 lat, piję alkohol sporadycznie i często zdarza mi się, że dostaję strasznych plam na twarzy, (wystarczy nawet 0/5 kieliszka nalewki)

bardzo bym prosił o wyjaśnienie tego problemu.
Serce bije w rytm obrótów maszyny