Alergia na nikiel i balsam peruwiański

Agatha
Nowy użytkownik

Alergia na nikiel i balsam peruwiański

Postautor: Agatha » 04 lutego 2006, 13:44

Czesc. Nazywam sie Agata mam 21 lat...mam problem ze skora w roznych czesciach ciala od jakis paru lat.Moj problem nasilal sie z czasem, najgorzej bylo zawsze w okresie letnim. Najpierw zauwazylam, ze pojawia mi sie okropnie swędząca wysypka w miejscach typu. pod zegarkiem, na uszach w miejscu kolczykow, w miejscu klamerki sanadałów....byla to taka czerwona wysypka, ktora bardzo swędziała, no i jak ja drapalam, to robily sie okropne rumienie, ktore jak zasychaly i znow sie je rozdrapywalo, to wyciekał z nich jakis okropny płyn...W kazdym razie to bylo nie do wytrzymania....ale jakos sobie z tym radzilam.Jak juz rok temu zaczelo mi sie robic takie cos od haftki ze stanika, i to na pół plecow mialam ta wysypke, a blizne mam do dzisiaj.W kazdym razie bylam w koncu u dermatologa i postanowilysmy zrobic testy alergiczne.
No i okazalo sie, ze mam wielkie uczulenie na NIKIEL!!!Jaka byla rada mojej pani dermatolog.Otoz powiedziala tak: unikaj przedmiotow i jedznia, w ktorych znajduje sie nikiel....a jest to miedzy innymi: woda,podrabiana biżuteria(tzw sztuczna), guziki, haftki, pieniadze, sztucce itp, a takze w jedzeniu:koncetrat pomidorowy, zielony groszek, margaryna i inne.
Oprocz tego dostalam maść, zeby stosować miejscowo na wysypke(CLOBEDERM) i wszystkim znane tabletki Zyrtec. Acha procz tego mam tez uczulenie na balsma peruwianski, ktory znajduje sie w mydle, proszku do prania, kosmetykach, perfumach...
Wiadomo staram sie unikac tych wszystkich wspomnianych rzeczy chcoc wiadomo, ze jest trudne nie mycie sie mydlem czy praniem ubran :) w kazdym razie po jakims czasie skonczyly sie tabletki i zauwazylam ze mimo iz unikam tych wszystkich rzeczy to znow pojawiaja mi sie te wysypki w tych miejscach w ktorych kiedys mialam....

Moje pytanie wiec brzmi: Czy do konca zycia mam juz zazywac leki doustne??Istnieje jakis rodzaj odczulania na te przypadlosc??Czy ktos ma podobne problemy??acha dodam ze masc, kiedys mi pomagala, a ostatnio nasila objawy wysypki...CO ROBIC??prosze pomozcie...

Tunia03
Nowy użytkownik

Re: Alergia na nikiel i balsam peruwiański

Postautor: Tunia03 » 06 lutego 2006, 17:03

Ja też mam uczulenie na siarczan niklu ( już 9 lat) więc podobnie jak Ty nie moga dotykac żadnej biżuterii czy innych metali, proszków do prania, farb ale i kwaśnych owoców (sok z cytryny czy ogórka kiszonego to zabójstwo dla moich rąk). Nigdy jednak nie brałam żadnych leków doustnie, ani maści a ręce smaruję kremem KAMILA.Dostępny w każdej drogerii 11 zł-on posiada w sobie silny ekstrakt z rumianku i działa na skórę doskonaleZyczę zdrowia! :lol:
Tunia

basza
Nowy użytkownik

re: Alergia na nikiel i balsam peruwiański

Postautor: basza » 12 czerwca 2006, 10:27

Witam was dziewczyny:) podobnie jak wy mam ten sam problem z uczuleniem na nikiel :-? i poczatkowo stosowałam się do zaleceń lekarza i unikałam niektórych potraw i zażywałam leki. Niestety nie wytrzymałam długo i postanowiłam że nie bede brała zadnych leków i bede jadła to co lubie a czego mi nie wolno (bo tak czy tak uczulenia sie nie pozbęde). Natomiast odkryłam fantastyczna maść którą można tylko i wyłacznie dostać w aptece ojców Bonifratów (maśc jest chińska i nazywa się 999 ), krostki znikają bez śladu :color: pozdrawiam gorąco :D

taeda
Nowy użytkownik

Postautor: taeda » 12 czerwca 2006, 14:17

Wszystko to sa bzdury.
Tego typu objawy są zwykle wynikiem zaatakowania organizmu przez grzyby (często nosisz je od urodzenia bo ktoś w rodzinie też miał podobne rzeczy).
I wówczas POWSTAJE ZŁUDZENIE że masz uczulenia na NIESŁYCHANIE RZADKIE SUBSTANCJE.
Ja ci gwarantuję, że masz także uczulenie na metale z promu kosmicznego, a także na wszelkie rzadko rosnące zioła i wogóle nietypowe chemikalia (tego sie nie sprawdza w testach).
Co robić???? KOmpleksowe badania " na grzyby" no i pełne na immunoglobuliny. Jesli nic nie wykażą---to nic nie szkodzi. Trzeba przetruć się kuracją antygrzybową i obserwować objawy (Orungal np.).
Swoją drogą jest zdumiewające, jak ci lekarze nie potrafią wykrywać powodów wyprysków na skórze.Jest 23 wiek, klonujemy już ludzi za stodołą, a oni w tym PRLu ciagle mają te same problemy.
Słuchaj Radia "Jutrzenka" 99,5 Mhz (Rozgłośnia Armii Krajowej) nad Warszawą, zasięg 40 km.
ŚPIESZMY SIĘ LECZYĆ LUDZI--TAK SZYBKO ODCHODZĄ !

sandrus460
Nowy użytkownik

Postautor: sandrus460 » 23 czerwca 2006, 15:36

Właśnie dzisiaj dowiedziałam się, że jestem silnie uczulona na siarczan niklu.. mam dopiero 15 lat i troche jestem zmieszana :-? bo zabardzo nie wiem czego unikać, ale po przeczytaniu postów troche mnie to przeraża :-? możecie mi dac rady czego dokładnie unikać? będę wdzięczna pozdrawiam :)