Dziwne wyrośla(guzki) na stopach

marta6
Nowy użytkownik

Dziwne wyrośla(guzki) na stopach

Postautor: marta6 » 14 czerwca 2003, 22:05

Witam,
Na stopach od kilku lat zauważyłam powiększające się guzki, wyrośla kostne(pod skórą) przy stawach dużych palców. Zauważyłam też, że duże palce zaczynają ustawiać się pod kątem do pozostałych, ku środkowi stopy(nie opiszę tego lepiej :-? ) . Co to może być? Guzki zaczynają mnie pobolewać :( , jak się ich pozbyć?
Proszę o pomoc
Wszystkie posty mile widziane
Pozdr. marta

Justy
Nowy użytkownik

Re: Dziwne wyrośla(guzki) na stopach

Postautor: Justy » 15 czerwca 2003, 08:47

może palce młoteczkowate?
Wybierz się do ortopedy- nie ma na co czekać.

marta6
Nowy użytkownik

Postautor: marta6 » 19 czerwca 2003, 15:35

Dzięki za odpowiedź. Na razie nie mam czasu na wizytę u ortopedy i nie sądzę, żeby była konieczna. Chciałam się dowiedzieć, czy istnieje "domowy" sposób na pozbycie się tych guzków(wygląda to na przewlekły stan zapalny przy stawach dużych palców stóp, miejsca te są zaczerwienione i trochę bolą, szczególnie przy ucisku obuwia, przypominają wyrośl kostną).

Justy
Nowy użytkownik

Postautor: Justy » 19 czerwca 2003, 17:36

moim zdaniem samo nie zniknie. jeszcze tenh stan zapalny woków stawów- może to jedna z chorób reumatycznych? wybierz się chociaż do internisty.

Esmeralda_pl
Nowy użytkownik

Postautor: Esmeralda_pl » 19 czerwca 2003, 18:32

Dziewczyno, idz do lekarza jak Ci Justy radzi!!! Ja tak bagatelizowalam jedna sprawe... Gdy wyladowalam w szpitalu okazalo sie, ze mam podejrzenie stwardnienia rozsianego... Teraz sie bede juz pilnowac.......