Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nadżerka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Antykoncepcja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iksi
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Maj 23, 2003 4:15 pm    Temat postu: Nadżerka Odpowiedz z cytatem

Ginekolog mi powiedział, że mam nadżerkę . NIe jest groźna, bo jest malutka. Chciałabym się dowiedzieć, jak w przyszłości uniknąć tego typu dolegliwości. Biorę pigułki antykoncepcyjne - Diane - czy mają one wpływ na występowanie nadżerki? Ostatnio miałam infekcję - Candida - czy to ma wpływ na powstanie nadżerki? A może powstaje ona w wyniku zbyt gwałtownego seksu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaori
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Maj 23, 2003 8:08 pm    Temat postu: Re: Nadżerka Odpowiedz z cytatem

witaj
pigulki raczej nie maja wplywu na powstawanie nadżerki.
infekcja candidia albicans tez nie ma na to wplywu. nadżerka powstaje w wyniku zbyt gwaltownych otarc w miejscach szczegolnie wrazliwych . przycyzna sa zbyt intensywne stosunki plciowe, uzywanie przedmiotow ktore moga ranic szyjke macicy. jesli nadżerka jest niewielka to nie ma potrzeby jej usuwania, choc lekarz powinien ci przepisac jakies tabletki.
w przypadku duzej nadżerki stosuje sie tzw. elektrokoagulacje, krioterapie lub zabieg chirurgiczny. nieleczona duza nadżerke uznaje sie za stan przedrakowy.
kkatarina
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Maj 23, 2003 9:43 pm    Temat postu: Re: Nadżerka Odpowiedz z cytatem

troszeczke sie z toba nie zgodzę Kaori,ostanio rozmawiałam z lekarzem na temat nadżerki,z rozmowy winikło ze nawet dziewica moga mieć nadżerke, poniewaz nie powstaje ona od stosunków płciowych ,ale nie z obsłunięcia sie nabłonka do szyjki macicy.rozmawiałam z lekarzem o tym dlatego,poniewaz wyczytałam w necie ze nadżerka to inaczej "małe ranki" na szyjce spowodowane urazami np od czestego,"ostrego" seksu.jak widzisz lekarz powiedział mi cos innego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Antykoncepcja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: