Nadżerka

iksi
Nowy użytkownik

Nadżerka

Postautor: iksi » 23 maja 2003, 15:15

Ginekolog mi powiedział, że mam nadżerkę :(. NIe jest groźna, bo jest malutka. Chciałabym się dowiedzieć, jak w przyszłości uniknąć tego typu dolegliwości. Biorę pigułki antykoncepcyjne - Diane - czy mają one wpływ na występowanie nadżerki? Ostatnio miałam infekcję - Candida - czy to ma wpływ na powstanie nadżerki? A może powstaje ona w wyniku zbyt gwałtownego seksu?

Kaori
Nowy użytkownik

Re: Nadżerka

Postautor: Kaori » 23 maja 2003, 19:08

witaj
pigulki raczej nie maja wplywu na powstawanie nadżerki.
infekcja candidia albicans tez nie ma na to wplywu. nadżerka powstaje w wyniku zbyt gwaltownych otarc w miejscach szczegolnie wrazliwych . przycyzna sa zbyt intensywne stosunki plciowe, uzywanie przedmiotow ktore moga ranic szyjke macicy. jesli nadżerka jest niewielka to nie ma potrzeby jej usuwania, choc lekarz powinien ci przepisac jakies tabletki.
w przypadku duzej nadżerki stosuje sie tzw. elektrokoagulacje, krioterapie lub zabieg chirurgiczny. nieleczona duza nadżerke uznaje sie za stan przedrakowy.
pomimo wszystko, w stronę słońca

kkatarina
Nowy użytkownik

Re: Nadżerka

Postautor: kkatarina » 23 maja 2003, 20:43

troszeczke sie z toba nie zgodzę Kaori,ostanio rozmawiałam z lekarzem na temat nadżerki,z rozmowy winikło ze nawet dziewica moga mieć nadżerke, poniewaz nie powstaje ona od stosunków płciowych ,ale nie z obsłunięcia sie nabłonka do szyjki macicy.rozmawiałam z lekarzem o tym dlatego,poniewaz wyczytałam w necie ze nadżerka to inaczej "małe ranki" na szyjce spowodowane urazami np od czestego,"ostrego" seksu.jak widzisz lekarz powiedział mi cos innego