plyn w oplucnej

kafar
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 17 marca 2006, 20:14

plyn w oplucnej

Postautor: kafar » 17 marca 2006, 20:22

Witam!! u pewnego pacjenta wykryto plyn w oplucnej niewiadomego pochodzenia podejrzenie jest przezutu komorek rakowych ale to wyeliminowano bronchoskopio dlatego dalej nie jest znana przyczyna plynu ktory caly czas sciagany powraca. nie jest to pochodzenia bakteryjnego bo to tez odrzucono.jezeli ktos mial moze mi pomoc i to prosze o informacje dlaczego ciagle jest ten plyn jaka moze byc tego przyczyna dziekuje.

taeda
Nowy użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 08 listopada 2004, 15:50

Re: plyn w oplucnej

Postautor: taeda » 17 marca 2006, 23:39

mam do czynienia z takim samym przypadkiem.
Moim zdaniem--powodem jest bakteria o nazwie klebsiella, która ulokowała się chronicznie. Jest to niezgodne z TYPOWYMI przypadkami w medycynie, gdyż uważa sie zwykle, że jest to bakteria bardzo agresywna, dająca tempertaturę i ostre zapalenie płuc.
A tu--niespodzianka---bo nie !
Co robić już :::::::
podawać w tabletkach antybiotyk AUGMENTIN, jesli osoba jest starsza to po połówce dziennie przez tydzień, potem przerwa tydzień i znowu.
( jest to ZUPEŁNIE niezgodne z zaleceniami typowymi, ale tutaj działa).
O dziwo---ten beznadziejnie słaby augmentin ( który jest kompletnie do niczego jako antybiotyk wogóle)--w tym przypadku jakoś trafia.
Uwaga--nie podawać polskiego odpowiednika, to ma być oryginalny augmentin.
Co robić wogóle::::::::
Musi być zrobiona tomografia płuc ( pewnie już jest), oraz--uwaga---tomografia nosogardzieli i krtani ( musimy wykluczyć zejście nowotworu z góry na dół). Jesli jednak obecnie nie ma powiększonych węzłów na szyji--to raczej można założyc,że jest dobrze, ale na wszelki wypadek zrobić.
Cały czas dbać o gardło ( jest możliwe,że bakterie tworzą tu zespół kilkugatunkowy, z czego paciorkowce na migdałach robią swoje).
POWTARZAM---tu chodzi o przypadek schodzenia infekcji ze strefy gardła w dół na oskrzela i wgłąb na opłucną. Gardło może wcale nie boleć.
Pić dużo buerlecytyny i aloesu--odporność !!!!
Cała ta sprawa jest dziwna :::::od kilku lat obserwuje się takie właśnie objawy, i to nieraz u ludzi młodych !!!! Niektórym pomagają duże ilości ampicyliny--innym nie !!
U ludzi starych lekarze interpretuja to wszystko CAŁKOWICIE BŁĘDNIE jako efekt niewydolności krążenia, zwłaszcza, gdy echo serca wychodzi kiepsko.
Leki na odwodnienie nic nie pomagają, pacjent ma duże zaburzenia żołądkowe od ich stosowania---a jesli ma naprawdę słabe serce to umiera na serce !!
WNIOSEK--to JEDNAK jest przypadek infekcyjny i tak należy do niego podchodzić. Żadne wyniki badań nie będą tu miarodajne--stan jest przewlekły, nietypowy, reakcji obronnych brak zupełnie, morfologia, posiewy, OB w normie.
PS--------czyżby arabowie coś puścili ??????????
Słuchaj Radia "Jutrzenka" 99,5 Mhz (Rozgłośnia Armii Krajowej) nad Warszawą, zasięg 40 km.
ŚPIESZMY SIĘ LECZYĆ LUDZI--TAK SZYBKO ODCHODZĄ !

kafar
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 17 marca 2006, 20:14

Re: plyn w oplucnej

Postautor: kafar » 18 marca 2006, 10:38

Hmm no tak lae pcjent nie ma dobrych wyników morfologicznych i OB tez nie jest w normie jest mocno podwyzszone i a we krwi jest duzo bialych krwinek, pacjent jest bardzo oslabiony a w oplucnej zbiera sie juz płyn mocno krwisty.

taeda
Nowy użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 08 listopada 2004, 15:50

Re: plyn w oplucnej

Postautor: taeda » 18 marca 2006, 11:31

1--piszesz o "przerzutach nowotworowych"---czy to oznacza,że pacjent ma gdzie indziej nowotwór i było podejrzenie przerzutów?????
Jeśli tak----to trzeba iść jednak tym śladem pomimo wyniku bronchoskopii.
2----Wyniki OB i morfologii bywają różne i zależy to od właściwości samego organizmu. U ludzi starych reakcja może być prawie żadna.
Jeśli jednak organizm jest "dynamiczny" no to będą te wskaźniki podwyższone.
3---Kuluarowe rozmowy z lekarzami ujawniają jeszcze jedną możliwość:::W Polsce panuje gruźlica, i to jakaś zmieniona w stosunku to tego co było 60 lat temu.
Jest bardzo ciężka do zdiagnozowania i bywa,, że leczymy takie objawy w ciemno lekami przeciwgruźliczymi (nie mając potwierdzenia w badaniach).
Coby to nie było-----ja uważam, że kuracja antybiotykiem jest konieczna, ten augmentin można wypróbować.Bo tak, to człowiek się bada w nieskończoność a czas upywa.
Słuchaj Radia "Jutrzenka" 99,5 Mhz (Rozgłośnia Armii Krajowej) nad Warszawą, zasięg 40 km.

ŚPIESZMY SIĘ LECZYĆ LUDZI--TAK SZYBKO ODCHODZĄ !

kafar
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 17 marca 2006, 20:14

Re: plyn w oplucnej

Postautor: kafar » 18 marca 2006, 17:34

Podejrzenia przerzutów jak do tej pory nie bylo. Miał wykrytego nowotwora prostaty ale bylo to juz jakis czas temu. Czyli bronchoskopia moze podac zle wyniki co do istnienia komorek rakowych?? Jest to starszy czlowiek i tew yniki morfologiczne i ob jest znacznie podwyzszone i to mnie wlasnie martwi.O co chodzi z ta gruzlica jak to odmiana i jak ja mozna leczyc i jak sprawdzic czy to to?? o ile wogole mozna. Ten Augumenti moze jakos zle wplynac na organizm czy jest to w miare bezpieszcy sroded??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość