Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kryształki szczawianu wapnia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smokopilka
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 8:06 pm    Temat postu: Kryształki szczawianu wapnia Odpowiedz z cytatem

Podczas badań krwi i moczu otrzymałem następujące rezultaty:
Krew:
WBC - 5
RBC - 5,62*
HGB - 16,4
HCT - 48,5*
PLT - 257
MCV - 86,30
MCH - 29,20
MCHC - 33,80
RDW - 13,8
MPV -7,60
LYMF% - 28,20
LYMF - 1,40
MON% - 1,4
MON -0,2
GRA -3,4
GRA% - 66,80*
OB -2

* - wartości wyzsze niz wielkości referencyjne
Mocz:
Barwa: zółta;
urobilongen: 3,3;
pH: 5,5
Ciezar właściwy 1,025
Składnik mineralne: dość liczne kryształy szczawianu wapnia
Inne : nieliczne bakterie

Szczególnie niepokoją mnie kryształy szawianu wapnia. czy może byc to objaw kamicy nerkowej. Nigdy nie cierpiałem na nerki ale wiem że w mojej rodinie występowała ( u mojego ojca). Bardzo proszę o jakoś krótką analizę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agali
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Mar 18, 2006 6:57 pm    Temat postu: Re: Kryształki szczawianu wapnia Odpowiedz z cytatem

Witaj
Wynik masz w normie, wartosci podwyższone które zaznaczyłes są też w normie a zostały zaznaczone ponieważ normy w aparacie hematologicznym są widocznie zaniżone ( zależy to od kalibracji aparatu i odczynników do tego używanych)
RBC norma jest do 5,6 i masz minimalnie podwyższoną a to jeszcze nie świadczy o chorobie
LIMP norma 20-45%
GRANUL 45-70%

a co wyników z osadu moczu , szczawiany wapnia są czasami wynikiem diety i niekoniecznie swiadczą o stanie chorobowym , ale jeśli cię to niepokoi to powtórz za jakiś czas badanie moczu
Pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: