objawy zbyt wysokiej prolaktyny

Wszystko o ciąży, porodzie i połogu.
jukka
Nowy użytkownik

Re: objawy zbyt wysokiej prolaktyny

Postautor: jukka » 30 października 2005, 14:47

Czy naprawdę nie ma nikogo kto robił badanie prolaktyny?
Jukka

Esmeralda_pl
Nowy użytkownik

Postautor: Esmeralda_pl » 30 października 2005, 15:00

ja, ale zależy co masz zbadać i co chce sprawdzić lekarz... wtedy poziom prolaktyny robi się w odpowiednim dniu cyklu...
zapisz się prywatnie do lekarza, to nie będziesz czekała na wizyty

jukka
Nowy użytkownik

Postautor: jukka » 30 października 2005, 15:25

Prolaktynę chcę zbadać ponieważ mam przepisaną Luteinę-na zbyt niski poziom progesteronu co powoduje u mnie plamienia przed miesiączką. Wiem że poziom prolaktyny też ma wpływ na progesteron. Moje cykle są 28 -29 dniowe, do gina idę prywatnie tylko że dopiero w 11 dniu cyklu. jeżeli prolaktynę bada się wcześniej to mam stracony cały cykl.
Jukka

Esmeralda_pl
Nowy użytkownik

Postautor: Esmeralda_pl » 30 października 2005, 15:28

ja tez chodzę prywatnie do ginekologa i mam dostęp do lekarki 24/24, 7/7 - pewnie ty też... zadxzwoń i zapytaj kiedy masz zrobbić to badanie...
jeżeli twoja lekarka nie jest tak dostępna dla pacjentek, to zmień ja

Kropa
Nowy użytkownik

Postautor: Kropa » 30 października 2005, 16:09

Jukka ja badalam sobie przed ciaza poziom prolaktyny w surowicy krwi i w jednym cyklu mialam ja zbadac po 20 dniu cyklu...czyli zasadniczo po owulacji w drugiej fazie...najlepiej 7 dni po owulacji.
Poziom prolaktyny wzrasta w czasie snu i przy duzym stresie, wysilku...wiec wazne jest abys na badanie poszla conajmnie 2-3godziny po obudzeniu sie rano...gdyz moze to zafalszowac wyniki..
Mysle ze te badanie wykonuje sie standardowo w II fazie cyklu...ale nie dam sobie reki uciac. :wink: ..bo moze ja mialam indywidualnie dobierany dzien cyklu....

Pomimo tego zycze powodzenia
Buziaki!!
Ela

Wróć do „Ciąża”