Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

LYM i LYM%

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof B.
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Sie 17, 2005 9:16 am    Temat postu: LYM i LYM% Odpowiedz z cytatem

Witam

W badaniach morfologicznych mam:

LYM: 1.1 w normie
LYM%: 16.8 - tutaj zdecydowanie za mało od 25 jest norma
PCT: Mam o 0,02 za mało w stosunku do dolnej granicy normy
O.B.: mam 10

Co to oznacza?

Pozdrawiam

Krzysztof B.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ell
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Sie 22, 2005 9:53 am    Temat postu: Re: LYM i LYM% Odpowiedz z cytatem

Cześć! Nie bardzo mogę Ci pomóc ale w interpretacji może Ci pomoże http://www.resmedica.pl/zdart8984.html. I jeszcze jedno LYM% u mnie jest norma od 17,00 - 48,00. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agali
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Sie 27, 2005 11:04 pm    Temat postu: Re: LYM i LYM% Odpowiedz z cytatem

Witaj Krzysztof
LYM 1,1 tutaj masz określoną wielkość limfocytów a zakres wielkości jest od 1,0-4,5x10 9/l czyli tak jak pisze wszystko w normie natromiast limfocyty okreslane procentowo świadczą o procentowej ilości na 100 liczonych krwinek białych w rozmazie i norma tutaj wynosi 34%. Obniżona wartoścć może śwaidczyć o stanach zapalnych w organizmie. Zresztą również Ob jest podwyższone. Jednak za wiele nie da się powiedzieć bez spojrzenia na całość morfologi. Musisz pamiętac że prosząc o interpretacje wyników musisz zawsze napisać wszystkie oznaczone parametry nawet te w nornie
pozdrawiam
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: